Moi,
Kysyisin naisilta kuinka yleistä on että naisten häpykarvat on ajettu pois. Montako % teidän ystävistänne on ajanut karvansa pois alapäästä?
Ajaako n.s. kunnollisetkin naiset karvansa pois?
Kysyisin naisilta kuinka yleistä on että naisten häpykarvat on ajettu pois. Montako % teidän ystävistänne on ajanut karvansa pois alapäästä?
Ajaako n.s. kunnollisetkin naiset karvansa pois?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Jos mä en ole kunnollinen nii ei sitte kukaa ole. Oon viel maallaki kasvanu. Ei kannata ajatella et joku on sillo huora jos on brasilialaisittai tai hollywood tyyliin ajellu ittensä. Tunnen ite muutaman.
Kyllä ihan "kunnollisetkin" naiset sitä harrastaa. Itse ajelin häpykarvojani jo monta vuotta ennen kuin edes aloitin seksielämän. Tosin nykyään annan oikeastaan niiden karvojen kasvaa. Mutta siis kyllä, häpykarvojen trimmaaminen ei kerro mitään naisen moraalista.
eikö ole hyvä että karvoitusta olisi ainakin hiukan poistettu tämän sisään meno aukon kohdalta että karvoja ei joudu kontaktin aikana naisen sisään ja ns: tukustele . vaki kaveri vaan on aina joskus lähes karannut alta tai päästä kun on tullut kipeää karvojen jäädessä sopivasti väliin
ole käynyt noin - ja olen karvainen.
Iho-ongelmat, JOS posliini niin huomattavan suuret, että olen mieluummin ilman miestä, jos en karvoineni kelpaa.
En kiduta itseäni miesten vuoksi.
Koska vaaditte pepun valkaisun? Siitä oli yksi keskustelu miesten logiikassa joku aika sitten.
käsitykset, miltähän planeetalta ja vuosituhannelta kotoisin..?!
Ihan kunnollisen naisen kirjoissa oon aina ollut, karvoilla ja ilman. Pitemmän aikaa olen kuitenkin ihan oman mukavuuden vuoksi trimmaillut karvojani. Käsittääkseni on suht yleistä tällainen "huolto", eikä tosiaan liity nk seksuaaliseen aktiivisuuteen.
jos ei ajale, haukutaan tiukkapipoksi, ymmärtämättömäksi, ym. ym.
Valitettava totuus. Kuten että naisen on pakko ajella kainolokarvat, säärikarvat, nyppiä kulmat.
Ei se mitään vapaaehtoista ole.
.. on se, että tälläkin palstalla tuli ilmi asia mikä on ollut tuolla feministi osastolla jo pidempään.
On kuulemma miesten syytä, että naiset "joutuvat" mm. meikkaamaan ja ehostamaan itseään. On myös miesten välillistä väkivaltaa naisia kohtaan, että he "joutuvat" värjäämään hiuksensa.
Ja nyt sitten vissiin on miesten syytä sekin p***ukarvojen ajelu.
No Anteeksi omasta puolestani.
(ja jos joku oli lukevinaan jotain sarkasmiin viittaavaa ed.tekstistä, niin on aivan oikeassa..)
Kaupunkilaiset ystäväni ajelee, maalaisjaanat ei. Kaikki seurustelee ihan kunnollisesti. Eikö suuseksi ole mukavampaa molemmille osapuolille ilman tursakkeita? Myös mies voi ajella hieman niin naisella on kivempi hommailla.
Missä kohdin syytin miehiä asiasta?
Eli siis vain miehiä?
Syytän koko yleistä kulttuuria, tapoja.
äkkiäkös ne nyppää vaikka pinseteillä.
Mä olen valitettvasti eritttäin tumma ja runsaskarvainen. Nahka ei kestä.
Mun blondilla kaverilla ei kasva edes kainalokarvat! Siis pari hassua hentoa haiventa!!!
feministi "pakko tehä sitä ja tätä..." Kuka pakottaa? minä ajelen itseni posliiniksi enkä ole vuoteen harrastanu seksiä. ihan oman itseni vuoksi ne ajan. en nyt ala mitään väittämään että "naiset meikkaa ittensä vuoksi" mutta ei nyt IHAN kaikkea tehdä miesten takia.