Muutaman kerran törmään juoksulenkillä ollessani naiseen, joka flirttailee ja katsoo pitkään hymyillen..
Tulee mieleen, että pitäskö kysästä kaffelle tai jotain.
Vai teenkö itsestäni naurunalaiseksi..
Flirttailijoita on ollut sekä lenkkipolun varrella olleita, että itse lenkkeilijöitäkin..
Tulee mieleen, että pitäskö kysästä kaffelle tai jotain.
Vai teenkö itsestäni naurunalaiseksi..
Flirttailijoita on ollut sekä lenkkipolun varrella olleita, että itse lenkkeilijöitäkin..
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olisi niin ihanaa, tavata kiva mies lenkkipoluilla. Terassit ei kiinnosta, mutta kun muita vaihtoehtoja on niin vähän. Lenkilläkin useimmiten miehillä ei ole mielessä treffit.Olet poikkeus.
lenkkipolulta. Mitä jos aloittaisit tervehtimällä seuraavan kerran kun tulee vastaan, sitten voisit puhua jotain niitänäitä säästä, siitä pääsee helposti keskustelemaan esimerkiksi viikonloppusuunnitelmista ja jos nainen käyttää "me"-muotoa niin voit perääntyä ilman että tarvitsee vaihtaa lenkkeilyreittiä.
flirttailuksi? Jos nainen on vain hymyillyt sinulle, niin kyse voi olla myös siitä, että hänellä on hyvä päivä... Mielestäni flirttailu koostuu sekä sanoista, että eleistä.
Vaikka kyse olisikin vain väärinkäsityksestä, niin kahville pyytäminen ei ole huono idea. Olisi mahtavaa, jos Suomeen saataisiin jonkinlaista treffikulttuuria. Itse ajattelin parin hankalan seurustelusuhteen jälkeen ottaa vastuun omasta onnestani ja pyytää itse mielenkiintoisen oloista miestä kahville. Mies kyllä innostui, mutta hän luuli, että kahville meneminen tarkoittaa automaattisesti seurustelun aloittamista! Huhu-huh!
Mukavia kokemuksia. Mitä sitten hakeekin. Joskus tekis tosi mieli jutella jonkun vastaan/ohi lenkkeilevän kanssa, eihän sitä tiedä, millainen mukava tapaus sattuisi olemaan. Kaikki ei vain ole niin spontaaneita, että lähtisi. Kerran yksi ihan tuntematon pyysi aamupalalle (laivassa tosin)melkein suoraan mitään sen kummempia alkuhöpinöitä. SE oli niin yllättävä veto, että suostuin heti, lähes romanttisin aamupala ikinä, mitä olen kokenut. Ja olin ihan selvinpäin. Jos olisin vapaa, niin kyllä tykkäisin yllättävästä kahviehdotuksesta. Mutta se on rasittavaa, jos heti luullaan, että nyt sitten elinikäinen suhde tms, mukavahan se olisi se kahvihetkikin ja jos ei muuta, niin jotain jäi ainakin muistoihin. Kokeile vaan rohkeesti ja pakkeihin ei kuole, jos sattuu olemaan varattu, niin tulee hänellekin ainakin kiva mieli, sinua tietty harmittaa, mutta mitään ei saa, jos ei kokeile.