IKIRAITIS/AINRAITIS

LÖYTYISKÖ TÄMÄN VÄLINEEN AVUIN MUITAKIN IKI-/AINRAITTIITA KANSALAISIA...VOITAIS TARINOIDA...TAVATA...TUUMATA MITEN MAAILMAA PARANTAISIMME

4

468

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • apsulutisihti..hik.

      Täällä löytyy ainakin yksi.
      Kyllä meitä suomenmaassa paljon löytyy joilla elämä kulkee ilman viinan hörppyjä.
      Tämä on elämän tapa ja hyvä sellainen,joskus vaan tuntuu ettei ympäristö aina sitä suopein silmin katso.
      Kokeileppas mennä vaikka kavereiden kanssa ravintolaan,kaikki menee siihen asti hyvin kun joku keksii huomata ettet juo viinaa,,syntyy ongelma koska sinut mielletään kyttääjäksi ja oudoksi tyypiksi jolla ei ole mitään oikeutta istua ottamatta viinaa.
      Voisin melkein sanoa että minä osaan nauttia elämästäni ilman turruttavia päihteitä ja osaan pitää hauskaa ihan selvinpäin,kun taas nuo turmiolan tommit osaavat vain iloita jos on päässä muutakin kuin kansalaisluottamusta..hehhee..

    • tottakai

      olen 43 vuotias mies enkä ole juonut viinaa enkä muita päihdyttäviä aineita seitsämään vuoteen ei ole tehnyt mieli.Työkaverit pitää kummallisena se ei ole kuulemma mies eikä mikään joka ei juo paria viinapulloa viikonloppuna.

    • kiinan-kana

      olis yksi. En ole tullut koskaan maistaneeksi ja kun olen ehtinyt tähän 50:n ikään niin en taida enää maistellakaan. En usko hävinneni mitään. Kaverit ovat pyydelleet mukaan kapakkaan vaikka edes kehville. Kerran jopa tarjoutuivat maksamaan sen kahvin, ja sitten tilasivat ison tuopin kahvia, oli siinä juomista kerrakseen.

    • ...olen ollut koko ikäni alkoholin suhteen (-sisäisesti nautittavan alkoholin suhteen-); en ole vielä koskaan tähän päivään mennessä ottanut alkoholia ja OLEN YLPEÄ SIITÄ! Aion pärjätä myös loppuelämänikin ilman alkoholin sisäistä käyttöä, koska kyseinen aine on turha (tosin käsien desinfiointiin joudun työni puolesta käyttämään alkoholipohjaisia tuotteita, kun muunlaiset eivät ole yhtä tehokkaita)! Tupakkakin on yhtä inhotus minulle, en ole koskaan edes kokeillut tupakkaa; jo tupakan hajukin inhottaa minua (valitettavasti joskus olen joutunut ns. passiiviseksi tupakoijaksi jouduttuani tupakoivan/tupakoivien ihmisten seuraan).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks

      Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann
      Maailman menoa
      256
      1832
    2. Olen niin kesken

      Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys
      Ikävä
      14
      1291
    3. Tietääkö joku ylläpidosta?

      Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi
      Sinkut
      209
      1239
    4. Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)

      Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä
      Ikävä
      185
      1105
    5. Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva

      joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v
      Ikävä
      60
      903
    6. TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."

      Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p
      Tanssii tähtien kanssa
      18
      884
    7. Minkä ikäinen

      Minkä ikäinen on kaipauksesi kohde?
      Ikävä
      64
      883
    8. Tunnisteita kaipaajille

      Onko jokin juttu mistä sun kaivattu tietää et viesti ois hälle? ☎️📝
      Ikävä
      51
      826
    9. Martina ei mennyt naimisiin

      IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      790
    10. Mä tuun aina rakastamaan sua J

      Mutta en pysty kertomaan, että mikä mulla on hätänä. Mä en kertakaikkiaan pysty. Joskus naureskelit muiden ihmisten vai
      Ikävä
      61
      783
    Aihe