olisin kysynyt et pitääkö sitä silloin tällöin rasvata sillä tatuointi rasvalla vai voiko jollain muulla rasvalla esim dove??
tatuoinnin rasvaaminen
2
578
Vastaukset
- juytui
Jos tatuointisi on jo parantunut, niin voit rasvata sitä millä rasvalla hyvänsä. Pidä sitä ihan tavallisena ihona äläkä ajattele että siinä on tatska. Ei tatskatun ihon hoito eroa tatskaamattoman ihon hoidosta mitenkään. Rasvaa silloin kun tuntuu kuivalta.
Tietysti se sellainen perusrasvaaminen kuuluukin asiaan koko ihon osalta.- huomaan jos
aivan..mä ainakin huomaan jos en ole rasvannut tatskojani. esim nilkassa oleva tatska tarvitsee kropparasvaa säännöllisesti suihkun jälkeen näyttääkseen hyvältä. jos iho hilseilee(kuten minulla ainakin talvisin)niin tatska näyttää"epäsiistiltä"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663392Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463212Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1252761- 442553
- 311963
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871505- 391330
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k371202