Elikkä tietokone ei tunnista Creativen Zen Zone Plussaa kun aina laitan sen kiinni tietokoneeseen tietokone ei reagoi mitenkään, vaikka ennen siihen tuli aina että mitä haluaisin tehä niin ku sillä. Ja sitten kun paina sitä Creative Media Lite juttuu jossa pitäis näkyy mitä musiikkia mulla on siinä mut siihen tulee et se ei olis muka kiinni koneessa ! Apua! Help!
Tietokone ei tunnista Creativen Zen Zone Plus?
Zen Zone Plus
51171
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos avaat oman tietokoneen, näkyykö soitin erillisenä levynä?
ei näy!
Jonkin verran olen lukenut vastaavista ongelmista Creativen soittimien kanssa, mutta itse en ole ongelmaa kohdannut.
Onhan soittimessa varmasti virtaa?
Kokeile poistaa kaikki mukana tulleet ohjelmat ja asenna ne uudestaan. Tai jos tämä ei auta niin kokeile resetoida soitin: työnnä klemmari reset -koloon ja pidä virtanappula hetken aikaa painettuna. (Muistelisin ainakin, että se tapahtuu jotenkin noin)
Auttoi klemmarin työntäminen RESET nappiin!!! :D :)
mut ei auttanut klemarit,tietsikan laitehallinnassa näkyi virhe ja sitä kautta Zenin levykkeeltä ohjaimen päivitys ja pelittää.
Laite oli ZEN