Repsahdus!!

Ratkesin syömään suklaalevyn ja puolipakettia keksejä.Sain kahdessa kuukaudessa painoani pois 5kg, ja nyt sitten repsahdus.Harmittaa niin vietävästi, kun pilasin hyvin alkaneen laihduttamisen. No täytyy sitten vaikka syksyllä aloittaa uudestaan laihduttaminen.
4752
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Yhdellä suklaalevyllä ja keksipaketilla ei ole käytännössä mitään merkitystä. Ei edes yhden päivän sikamässäilyllä.

Paino voi nousta huomattavastakin, mutta eihän se läskiä ole, ja paino laskee nopeasti takaisin.

Lue vähän persusasioista ja mieti vähän.

Äänestä

Tossa viestissä on kaikki se, mikä on vikana ja syynä siihen että ihmiset on ylipainoisia.

Ensinnäkin, ajatellaan laihdutusta tietyn lyhyen ajan etappina, tehtävänä joka aloitetaan ja lopetetaan. Vaikka oikeasti pitäisi unohtaa laihdutus ja löytää oikeat elämäntavat. Sellaiset ettei liho.

Toiseksi, kielletään itseltään kaikki herkut ja sitten repsahdetaan. Eikö olisi järkevämpää sallia itselleen jotain nautintoja silloin tällöin, jotta himo niihin ei kasvaisi niin suureksi että sitten on pakko syödä koko suklaalevy kerralla?

Kolmanneksi, suurin virhe on lopettaa hyvin alkanut elämäntapamuutos (huom, en puhu laihdutuksesta) siihen yhteen "repsahdukseen". Että voi voi nyt kun repsahdin, niin voinkin sittne luovuttaa kerta heitolla ja mässätä koko loppukesän kaikkea sontaa ja lihoa vielä triplasti sen minkä onnistuin laihduttamaan. Oikeasti, kuinka säälittäviä ihmiset ovat? Kun tiput hevosen selästä, hyppäät sinne heti takaisin, eikö? Kun repsahdat, jatkat seuraavana päivänä kuin mitään ei olisi tapahtunut!! Ei luovuteta, se on luuserien hommaa!!!! Itselle ei tulisi mieleenkään luovuttaa koko hommaa yhden pettymyksen takia, vaan päinvastoin, se yritetään hyvittää vielä suuremmlla ja kovemmalla yrityksellä!! Että suklaalevyn takia piiskaakin itseään urheilulla tunnin sijasta 2 tuntia!

eikö ihmisillä oikeasti ole enää yhtään selkärankaa?

vai onko tuo repsahdus nyt vain tekosyy, jolla voidaan oikeuttaa itselleen se loppukesän grillimakkara-kalja-herkku-mässäily?

Ei mikään ihme että ihmiset on lihavia jos selkärankaa ei löydy enempää.

Äänestä

jatkat ihan kuin ennen tuota "repsahdusta"...salli itsellesi pieni herkkupala silloin tällöin,,ei mitään järkeä lopettaa nyt..

Äänestä

Tää viestihän on ihan selkeä trolli ;) .. Ei kukaan oikeesti oo noin urpo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kun kaikki oli jo hyvin kirjoitti:

Ratkesin syömään suklaalevyn ja puolipakettia keksejä.Sain kahdessa kuukaudessa painoani pois 5kg, ja nyt sitten repsahdus.Harmittaa niin vietävästi, kun pilasin hyvin alkaneen laihduttamisen. No täytyy sitten vaikka syksyllä aloittaa uudestaan laihduttaminen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu