Minulta poistettiin juuri pari yläviisuria ja kauheasti jäi vaivaamaan, että miksi jossain vaiheessa mua otettiin nenästä kiinni ja käskettiin puhaltaan nenän kautta? tietääkö joku syyn tälle mystiselle rituaalille??
niin ja ällös pelätkö viisurien poistoo, ite en ees huomannu et ne ehti jotain tehä kun operaatio oli jo ohi!
niin ja ällös pelätkö viisurien poistoo, ite en ees huomannu et ne ehti jotain tehä kun operaatio oli jo ohi!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Eli ylähammasta poistettaessa katsotaan nenä-puhalluksella se,että hampaan juuri ei ole ollut poskiontelossa saakka eli ettei poskiontelossa ole reikää/aukkoa.
Kun minulta poistetii viisaudenhammas vuonna 2005,niin mua ei satunut yhtään piikki ja piti repii paloina,kun ei tullut kokonaaan pois. :D xD