Epilette vippa?

Mistä näitä saa ja kuinka kauan karvat pysyy poissa? Voiko käyttää muualla kuin säärissä? Löysin netistä kosnet.com, mutta löytyykö jostain tavarataloista???
21723
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sokoksesta ainakin löysin. Kokeilin äsken, ihanan sileältä tuntuu sääret! Toimintaidea ilmeisesti vain hiominen, joten miksi ei voisi käyttää ihan mihin vaan vartalolla. Itsekin jännitän miten kauan tuo nyt pitää karvat poissa, mutta ihan tän sileyden takia voisin käyttää vaikka joka päivä, vaikka karvat heti takaisin kasvaisivatkin.

Pari huonoa puolta tosin: paketti lupaa, että siinä on viisi vaihtopintaa, mutta puuttuivat ostamastani pakkauksesta! Olkaa tarkkana. Lisäksi kuori niin tehokkaasti, että vei kaiken rusketuksen sääristäni myös... tee siis ennen auringonottoa. =)

Äänestä
  • No nyt sekin selvisi: sänki tulee heti (illalla ajelin, aamulla tuntuu jo) mutta pehmeys säilyy. Toimii siis parhaiten esim. sisäänkasvaneiden välttelyssä ihoa kuorimalla?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jepas kirjoitti:

Mistä näitä saa ja kuinka kauan karvat pysyy poissa? Voiko käyttää muualla kuin säärissä? Löysin netistä kosnet.com, mutta löytyykö jostain tavarataloista???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu