Mitä ihmeen iloa naiset saavat mollamisesta?
Miksi täytyy katsella meikittömmiä / selluliittisia kuvia julkkiksista juorulehdistä ja kailotella niistä. Miksi täytyy haukkua ystävilleen "kauniimpiaan" jne. Mitä iloa siitä on?!
Se antaa tylyn ja tyhmän vaikutelman.
Miksi täytyy katsella meikittömmiä / selluliittisia kuvia julkkiksista juorulehdistä ja kailotella niistä. Miksi täytyy haukkua ystävilleen "kauniimpiaan" jne. Mitä iloa siitä on?!
Se antaa tylyn ja tyhmän vaikutelman.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mutta onneksi niitä helmiäkin löytyy sen roskan seasta...
Aikamoisia koettelemuksia kateelliset ja pahansuovat kanssasisaret osaavat järjestää, jos esimerkiksi osaamisesi tai ulkonäkösi erottuu joukosta muita parempana. On kaikenmaailman selkäänpuukottajia ja ryhmästä pois sulkevia ääliöitä jne. On tosiaan tylyä ja tyhmää. Mutta that's life. Nuorempana tuollainen sattuu pahemman kerran sisimpään, mutta onneksi elämä koulii ja oppii elämään kaikenlaisten ihmisten kanssa.
Musta ainakin kiva haukkua ihmisiä, naisia erityisesti, mutta myös miehiä!
Haukun meikattuja, laihoja, kauniita naisia huoriks, ääliöiks, bimbois yms.
Haukun ylipainoisia läskiks. Haukun rumia rumiks.ja jos ei ole mitään erityistä, niin se on vaan huora ku on nainen. Tai aina sitä keksii jotain. XD
Miehiä haukun homoiks, rumiks, läskeiks, pukeiks, huoriks, paskoiks ihan samoilla kriteereillä.
Mun mielestä se on vaan kivaaaaaa! En tietenkään mee sanomaan päin naamaa.
Ja katsos, jos sanot, että oisko kiva jos sua haukuttais, niin ei, koska mua on haukuttu ja varmaan jotkut haukkuvat vieläkin. Viha pistää vihamaan ja kostamaan.
Kiitos siis teille kaikille kusipäisille huorille ja huoria nussiville miehille, kun teitte tälläisestä normaalista ihmisestä samanlaisen kusipään ja vielä pahemman!
T: Vihaan naisia ikuisesti!
Sinulla on joku pahasti vialla tai tuo oli feikki.
Tai sitten olet vielä teini/teinin tasolla.
No, vastaus ap:n kysymykseen:
Suomalaisten naisten luontoon nyt yksinkertaisesti kuulu kateus jonka piilottelu johtaa haukkumiseen.
Se on tapa jolla luullan "varmistavansa" paikka markkinoilla vaikka oikeasti se on vain säälittävää.
..että sellainen ihminen on sinutkin synnyttänyt.
1. Tanssityyli. Mikä onkaan nautittavampaa kuin seurata, miten ihmiset tanssii. Suurin osa ihmisistä vaan näyttää niin typerältä tanssiessaan. On pökkelöitä, yli-innokaita, robotteja, aerobicvetäjiä, tyrkkytissitanssijoita... Ja itsehän olemme parkettien partaveitsiä.
2. Takamus. Isot perseet, pienet perseet, litteät perseet ja neliöperseet... Näitähän on joka lähtöön. Niin kauan kuin on ihmisiä, on myös takamuksia joita katsellaan.
3. Puhetyyli ja ääni. Ihmisten ääniä ja puhetyylejäkin seurataan. Lähes jokaisella ihmisellä on jotain rasittavan kuuloista äänessään tai typeriä hokemia mitä tungetaan joka väliin. Tämän hetken ykköspaikkaa pitää fu*k sanan tunkeminen keskelle suomen kieltä. Tai fu*king. Melkein pahempi.
4. Pirttihirmut. Myös naisten keskuudessa kauhistellaan pirttihirmuja naisia. Siksi ehkä, että omassa tyttöporukassamme ei niitä ole. Tottakai meidän miehet saavat lähteä vapaalle ihan suosiolla, että me pääsemme jauhamaan keskenämme kaikkea pa**aa.
5. Kaikki julkisuuden henkilöt. Hehän ovat julkisuudessa omasta tahdostaan. Tottukoot arvosteluihin.
Samojen sukupuolien välillä on jännitettä(negatiivista).
Iltalehdet vai?