solariumista

joo siis ihan mielenkiinnolla olisin kokeilemassa solariumia..
en tiedä siitä paljo joten olisi kiva jos kertoisitte mitä minun pitää ottaa muukaani sinne ja miten toimia..tarvitseeko mitään erityistä mukaan

kiitoksia jos vastailit
2202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

käy edeltävänä päivänä suihkussa ja kuori iho. sitten meikittömänä sinne vaan, ei tarvii ottaa mitään erityistä mukaan.. solariumiin mennään täysin alasti tai sitten alusvaatteet päällä.. jos olet todella vaalea älä ole kuin hetken valon alla.. jos et helposti pala niin sen max 20min voi hyvin olla. Jokaisessa solariumissa pitää aina olla jotku suojat silmille! siellä tulee sitten kuuma!! mutta nopeamapaa kuin auringonotto kun saa molemmat puolet samaan aikaan! solkku kerta maksaa n. 5-7e

Äänestä

muista sitten lukea, jos siellä on jotain ohje lappusia..ja jos käytät jotain lääkkeitä, niin varmista ,että voit käydä solariumissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mömmöö kirjoitti:

joo siis ihan mielenkiinnolla olisin kokeilemassa solariumia..
en tiedä siitä paljo joten olisi kiva jos kertoisitte mitä minun pitää ottaa muukaani sinne ja miten toimia..tarvitseeko mitään erityistä mukaan

kiitoksia jos vastailit

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu