Hei! OLISIN KYSYNNYT KUN KAMPAAJA BLONDAA HIUKSET KAUANKO HÄN ANTAA VAIKUTTAA AINEEN ? PITÄÄKÖ HÄN LÄMMÖSSÄ VAI ILMAN LÄMPÖÄ????
KAMPAAMO BLONDAUKSESTA!
LLIISISSS
3377
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
mitä aineita käyttää, niissä on eri vaikutusaikoja ja toisia voi laittaa lämpöön ja toisia ei, lämpö nopeuttaa käsittelyä. Sit sekin vaikuttaa kuinka tummat hiukset on kyseessä ja kuinka vaaleeksi halutaan, toiset vaalenee nopeemmin kun toiset. Toimitusta seurataan koko ajan ja toimitaan aina yksilöllisesti.
Eli ei oo yhtä ainutta toimintatapaa olemassakaan.
Ei kun ihmetytti vaan ,kun kampaaja piti tunnin ainetta, aineen nimi( wellan Blondor)ja toinen kampaaja vähemmän ,mutta lämmitti kuivaajalla sama aine kyseessä!!!???
ihan normaalia vaikka pitääkin kauemmin päässä, ilmeisesti käyttänyt miedompaa hapetetta ja antanut vaikuttaa kauemmin hiuksessa(ei rasita niin paljon) tosiaan niinkuin jo edellinen mainitsi,niin joka firmoilla on omat ohjeet ja eri käyttö ohjeet omille vaalennus aineille joten elä ole huolissasi:)