Haluaisin mielelläni kuulla kokemuksia Feelmax kevytjalkineista. Mainoksen mukaan niillä simuloidaan avojaloin kävelyä. Kokeilin niitä kaupassa tänään. Tosi, tosi kivalta tuntuivat, mutta myös vähän hiostavilta ja kaupan lattian kylmyys tuntui pohjan läpi. Aloin epäillä, että se yhdistelmä (hiostava kenkä, kylmä alusta) saattaa tehdä suonenvetoa. Mutta haluaisin mielelläni kuulla käyttäjien mielipiteitä! Kiitos!
Feelmax
kevytjalkineet
1729
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Jos käytät Feelmaxeja vain esim. pururadalla tai muulla pehmeällä alustalla niin ovat varmasti hyvät, mutta jokapäiväisessä käytössä kovalla alustalla, esim. asfaltti, kuluvat parissa kuukaudessa puhki.
Tuo kulutuskestävyyden puute on sinänsä harmi, koska ainakin itse pidin todella paljon niillä kävelystä.
Hiostavat huomattavasti vähemmän kuin tavalliset kengät ja jalka vahvistuu selvästi. Kosteutta eivät tuon kulumisen takia pidä ollenkaan vaan märällä kastuvat heti.