Muistaako kukaan

Sanat on hukassa, muistaako kukaan miten jatkuu:

Vanha herra Tuhatjalkainen,
lähti ulos tuuleen sateeseen,
kalosseitta sekä paljain päin,
niinpä hälle sitten kävi näin...

Muistaako kukaan jatkoa?!?!?!
2973
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hehee, vähän muistan minäkin..
Vanha herra tuhatjalkainen
kulki pitkin tietä astellen
satoi vettä räntää kovasti
joka jalka tuli märäksi!

Sitten sitä vietiin tohtorille kiireesti ja tohtori torui kovasti.. en muista!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vanha herra Tuhatjalkainen kirjoitti:

Sanat on hukassa, muistaako kukaan miten jatkuu:

Vanha herra Tuhatjalkainen,
lähti ulos tuuleen sateeseen,
kalosseitta sekä paljain päin,
niinpä hälle sitten kävi näin...

Muistaako kukaan jatkoa?!?!?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu