Sydämen särö vain syvenee!!!

Tehtiin monen vuoden säästön jälkeen matka Italiaan (4hlö perhe yst.) 18-v suhde -puolella jo ennen matkaa, mutta hyvin toimittiin "kavereina". Hääpv vietettiin Italiassa, ja Venetsiassa itselläni jo orastava romantiikan tunne. Istutiin pubissa ja juteltiin tulevasta hääpv:stä 2:n pv kuluttua. Paikalle saapui ruusunmyyjä jolta mieheni innostui ostamaan ruusun...luulin tietty minulle, mutta se menikin ystävälleni, kiitoksena hyvästä seurasta! (kaikin mokomin), mutta sellainen pettymys, että en vieläkään yli päässyt! (2vko tapahtumasta), sydän vuotaa verta :(.

1

718

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ölman

      tulee mieleen ne lukuisat tarinat, joita kertovat naiset, vaimot, vuosia aviossa olleet, siitä kun paljastuukin yks kaks että mies on löytänyt toisen. Tarinat siitä, miten koko maailma romahtaa kertalaakista.

      Tämä tarina tuskin on sellainen, vaikka maailman loppua ennustaakin, mies varmaankin vaan oli hieman humaltunut ehkä viinistä, ehkä siitä onnesta, että on saanut kestävän liiton, ihanan vaimon, jolla on hyvä ystävätär.
      Ehkä mies on halunnut osoittaa miten tärkeää on hänelle, että vaimollaan on ystävätär, joka jakaa hääpäiväilon heidän kanssaan.
      Ehkä emme tästä tarinasta tiedä riittävästi tietääksemme onko vaimolla syytä huoleen. Ehkä se, miten ystävätär on ruusun ojentamisen ottanut kertoisi, onko enempään murheeseen syytä.
      Ehkä naurulla olisi enempi käyttöä, ehkä vaimojen pitäisi hieman hellittää, eikä ottaa kaikkea niin äärettömän vakavasti ja tärkeästi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      59
      7482
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2916
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1756
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1448
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1394
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      129
      1126
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      827
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      51
      707
    Aihe