Sydämen särö vain syvenee!!!

Tehtiin monen vuoden säästön jälkeen matka Italiaan (4hlö perhe yst.) 18-v suhde -puolella jo ennen matkaa, mutta hyvin toimittiin "kavereina". Hääpv vietettiin Italiassa, ja Venetsiassa itselläni jo orastava romantiikan tunne. Istutiin pubissa ja juteltiin tulevasta hääpv:stä 2:n pv kuluttua. Paikalle saapui ruusunmyyjä jolta mieheni innostui ostamaan ruusun...luulin tietty minulle, mutta se menikin ystävälleni, kiitoksena hyvästä seurasta! (kaikin mokomin), mutta sellainen pettymys, että en vieläkään yli päässyt! (2vko tapahtumasta), sydän vuotaa verta :(.

1

706

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ölman

      tulee mieleen ne lukuisat tarinat, joita kertovat naiset, vaimot, vuosia aviossa olleet, siitä kun paljastuukin yks kaks että mies on löytänyt toisen. Tarinat siitä, miten koko maailma romahtaa kertalaakista.

      Tämä tarina tuskin on sellainen, vaikka maailman loppua ennustaakin, mies varmaankin vaan oli hieman humaltunut ehkä viinistä, ehkä siitä onnesta, että on saanut kestävän liiton, ihanan vaimon, jolla on hyvä ystävätär.
      Ehkä mies on halunnut osoittaa miten tärkeää on hänelle, että vaimollaan on ystävätär, joka jakaa hääpäiväilon heidän kanssaan.
      Ehkä emme tästä tarinasta tiedä riittävästi tietääksemme onko vaimolla syytä huoleen. Ehkä se, miten ystävätär on ruusun ojentamisen ottanut kertoisi, onko enempään murheeseen syytä.
      Ehkä naurulla olisi enempi käyttöä, ehkä vaimojen pitäisi hieman hellittää, eikä ottaa kaikkea niin äärettömän vakavasti ja tärkeästi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      80
      7042
    2. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      134
      6523
    3. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      381
      6323
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      364
      4122
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      153
      2512
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2419
    7. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      66
      2206
    8. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      143
      1519
    9. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      14
      1512
    10. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      198
      1240
    Aihe