Olen ollut Sonatan uskollinen fani nyt vuoden, enkä ole kertaakaan kyllästynyt hediän musiikkiin, ja jos joku yhtyy Power metalliin ja Sonatan musiikkiin, niin vastatkaa!
Sonata Arctica
10
957
Vastaukset
- ............
Juu ite kuuntelen suurimmaks osaks powerii ja sonata on kyllä suomen paras power-metal yhtye! :)
- Power:D
Niin kuule on, perkele! Mutta olekko skuunnellu Hammerfallia?
- ..............
Power:D kirjoitti:
Niin kuule on, perkele! Mutta olekko skuunnellu Hammerfallia?
Hammerfallia kuuntelen kans, tosi hyvä bändi! saksalainen Edguy on kans huippubändi! :)
- Syneus(m)
Parhaimmillaan bändi on jopa hyvä. Fani en ole, mutta muutamia biisejä kuuntelen silloin tällöin. Täytyyhän sitä hehkuttaa entisen kotikaupungin poikia siitä hienosta urasta jonka ovat jo luoneet.
- Mielibidee
Bändi no 1 tällä maapallolla. Tosin en varsinaisesti ole powerin ystävä, mutta se musiikki on niin paljon muuta, eikä nykyään poweriksi enää voi laskeakaan.
- Heidenreich
Nelisen vuotta sitten kolahti, jotkin biisit vieläki o hyviä. Lakkasin kuuntelemasta uusimman levyn jälkeen, paska mikä paska :).
- sonata_fanitar
olen ollut sonatan fani jo monta vuotta ja keikoillakin on käyty monet kerrat. koskaan ei kyllästy. muutakin power metallia on tullu kuunneltua.
Sonata tekee mainiota matkamusaa. Lavatansseihin ajellessa sillä pääsee hyvin humppatunnelmaan.
- Katarina
En voi lakata kuuntelemasta Youtubessa "Sing in silence/The end of this chapter" live,aivan mieletön lataus!Siis niin talented guys!
- Mariai
Sonata on ollut ahkerasssa kuuntelussa jo kolme vuotta eikä loppua vielä näy. Vika levy oli hyvä, tykkään Sonatan sivuaskelista ns. progempaan päin.
Mutta kyllä vanhempikin Sonata aivan ehdottomasti menee.
Muuten en kyllä kuuntele ollenkaan poweria, ehkä yksi tai kaksi kappaletta Dragonforcelta menee mutta muuten on nollatoleranssi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset
Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard1633392Ammattiliittojen jäsenmaksut valtion maksettavaksi
Ammattiliitot neuvottelvat jäsenilleen paremmat palkat, jotka lisäävät valtio verotuloja. Tästä syystä valton tulee maks92892Toksinen persuvasemmisto
Kun toksiset ihmiset eivät kykene hallitsemaan sinua, saamaan sinua näkemään asiat niin kuin he haluaa, toimimaan niin k142573Uus terveysassema
Ei taia olla vielä ketjua siitä ni minäpä alotan. Joko sitä ruvettas porukalla nyt mollaamaa ja arvostelemaa ku nii ruma112321Särkyneelle sydämelle
Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂452254Seiska: Helmi Loukasmäki, 25, rehellisenä Dannystä, 83, ja isosta ikäerosta
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat pitäneet yhtä jo useamman vuoden. Nyt Helmi kertoo rehellisenä i262185Mitäköhän tämä koko sekosotku on ollut?
Tuskin tiedät itsekään. Ja jos luulet että en ole huomannut näitä apupoikiasi niin kyllä olen.131327- 751276
Riikka Purra: Autoilu tulee Suomen valtiolle pyöräilyä edullisemmaksi! Siksi pyöräetu poistettiin!
🐸🐸🐸🐸🐸 Perussuomalaisten trollitehdas kiukkuaa kun Riikka Purra päästi taas sammakoita suustaan että autoilu tulee S2141239Purralla luistaa hihna isolla pyörällä, kasetti ei kestä
”Purra käy nyt pahasti ylikierroksilla” Nähtiinhän Purran sekoilut jo Lohjan torilla taannoin. Eikö eduskunnassa ole181233