Suomi24.fi, siellä kohdattiin...

...ja tutustuttiin.
Olin eronnut neljän vuoden seurustelun jälkeen ja tuntui että halusin jotain uutta sisältöä elämään. Loin profiilini suomi24.fi treffeihin tositarkoituksella. Pian minulle laittoi viestiä samalla paikkakunnalla asuva mies ja siitä alkoi tutustuminen uuteen ihmiseen. Luulempa ettemme olisi tavanneet muuten, kuin tällä tavoin. Olemme tunteneet toisemme vasta kuukauden verran, mutta tunnemme vetoa toisiamme kohtaan. Katsomme rauhassa päivän kerrallaan miten meidän käy. Yhdessä oleminen on aivan ihanaa ja etenkin toisen lähellä oleminen on sitä jotain, jota ei voi selittää.

Koskaan ei siis voi tietää mitä elämä tuo tullessaan. Toivon parasta sekä itselleni että teille kaikille muillekin rakkauden tavoittelijoille!!

Hyvää Kesää!!

7

1514

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nicolle

      Minäkin tapasin nykyisen mieheni suomi24:n kautta. Hän oli muutaman viikon ajan lukenut profiiliani ennen kuin loi itselleen oman ja otti minuun yhteyttä. Se oli ihastumista ensimmäisellä ja rakkautta melkein toisella silmäyksellä.. Tutustuimme toisiimme ja olimme alusta asti kuin paita ja peppu... Neljä kuukautta olemme asuneet nyt yhdessä ja muutama viikko sitten hän kosi minua.

      Enpä olisi uskonut, että tällaista voisi netin kautta löytää :)

      • ...kuulostaa ihanalta!
        Elämästä ei koskaan voi tietää mitä tapahtuu.


      • Gwenhvyfar

        Löysin miesystäväni täältä jo itseasiassa viime vuoden lopulla, mutta pääsimme tapaamaan (onneksi!!) vasta nyt toukokuun alussa. Ihastunut olin ulkoiseen olemukseen kuvien perusteella jo syksyllä ja nyt sitten tapamisen myötä rakastuin kokonaisuuteen.

        Olin aina pitänyt deittisaitteja jotenkin "luuserien" paikkana, siis etteivät muualta raukat löydä, niin roikkuvat sitten siellä. Napsahti omaan nilkkkaan ja hyvä näin :))

        Tulevaisuus on yhteinen, suunnitelmia paljon. Onnellisempi kuin ikinä!!
        Tuskin oltaisiin tavattu ikinä, jos ei tätä saittia olisi!


      • Gwenhvyfar kirjoitti:

        Löysin miesystäväni täältä jo itseasiassa viime vuoden lopulla, mutta pääsimme tapaamaan (onneksi!!) vasta nyt toukokuun alussa. Ihastunut olin ulkoiseen olemukseen kuvien perusteella jo syksyllä ja nyt sitten tapamisen myötä rakastuin kokonaisuuteen.

        Olin aina pitänyt deittisaitteja jotenkin "luuserien" paikkana, siis etteivät muualta raukat löydä, niin roikkuvat sitten siellä. Napsahti omaan nilkkkaan ja hyvä näin :))

        Tulevaisuus on yhteinen, suunnitelmia paljon. Onnellisempi kuin ikinä!!
        Tuskin oltaisiin tavattu ikinä, jos ei tätä saittia olisi!

        Tuollaisia viestejä on mukava lukea. Tuo luuseri-mentaliteetti on minua aina hiukan kummastuttanut, mikä treffipalstoilla "roikkuvista" sitten tekee luusereita. Itseäni en kuitenkaan sellaiseksi laske, vaikka ilmoituksia onkin :-).

        Kaikkihan eivät jaksa tai halua hengailla baareissa, lenkkipoluilla tai taidenäyttelyissä. Silloin nämä palstat on ihan hyvä keino etsiä uusia ihmisiä elämään. Myönnän tietenkin sen, että nämä ovat toisaalta liiankin helppoja tapoja, ja kun meitä on moneen junaan muutenkin.

        Ei muuta kuin menestystä teille! Ja vapaammat naiset, postilaatikossani on edelleen tilaa :-)

        Mav


    • minä myös

      Löysin suomi24:stä sielun kumppanin, ystävän, rakastetun. Hän tuli vastaan chatissa silloin kun vähiten odotin.

      Onnellinen

      • olen aiemminkin kertonut,

        tapasin suomi24:n kautta nykyisen avomieheni, kihlattuni, jonka kanssa rakennamme taloa. Lapsia tulee yhteensä 7 taloon; johan niitä nytkin mahtuu tähän väliaikaiseen pieneen ok-taloon;-D! Molemmat olimme eronneita.


      • mv..-

        kyllä on niin ihkua lukea tätä sontaa... voi olla että olen katkera ja olenkin mutta kyllä minä voin kertoa että täältä ei ole löytynyt kuin pitkä helvetti josta yritän päästä eroon.mies joka tyyliin lupaa maat ja mannut mutta kun kaikki mitä suunniteltiin olikin vain niks naks liian kova pala purtavaksi kun hän siis niin väsyi kun tuli vastoin käymisiä ja ottanut vieläkin yhteyttä tosin huonolla ja typerällä tavalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      33
      1452
    2. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      69
      917
    3. Kysymys miehille ...

      Kertokaapas miehet, että miksi monille miehille on niin hirveän tärkeää määritellä mitä mies saa tehdä ja mitä ei ja mil
      Sinkut
      290
      809
    4. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      74
      744
    5. Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli

      Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii
      Maailman menoa
      258
      700
    6. Hyvää yötä.....M

      Miten me edettäs...............
      Ikävä
      69
      674
    7. Itsensäpaljastelija

      Mikä juttu tämä nyt on. Ulkomaalainen ahdistelee naisia simpsiöllä Ei pysty lukea Lapuansanomista juttua loppuun asti. O
      Lapua
      39
      625
    8. Oot kaunis ja fiksu

      Ja pidän susta kovasti. Tiiäppä se.
      Ikävä
      32
      579
    9. Mikä sua vaivaa

      @?
      Ikävä
      72
      564
    10. Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut

      Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty
      Ikävä
      51
      554
    Aihe