Suomi24.fi, siellä kohdattiin...

...ja tutustuttiin.
Olin eronnut neljän vuoden seurustelun jälkeen ja tuntui että halusin jotain uutta sisältöä elämään. Loin profiilini suomi24.fi treffeihin tositarkoituksella. Pian minulle laittoi viestiä samalla paikkakunnalla asuva mies ja siitä alkoi tutustuminen uuteen ihmiseen. Luulempa ettemme olisi tavanneet muuten, kuin tällä tavoin. Olemme tunteneet toisemme vasta kuukauden verran, mutta tunnemme vetoa toisiamme kohtaan. Katsomme rauhassa päivän kerrallaan miten meidän käy. Yhdessä oleminen on aivan ihanaa ja etenkin toisen lähellä oleminen on sitä jotain, jota ei voi selittää.

Koskaan ei siis voi tietää mitä elämä tuo tullessaan. Toivon parasta sekä itselleni että teille kaikille muillekin rakkauden tavoittelijoille!!

Hyvää Kesää!!

7

1491

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nicolle

      Minäkin tapasin nykyisen mieheni suomi24:n kautta. Hän oli muutaman viikon ajan lukenut profiiliani ennen kuin loi itselleen oman ja otti minuun yhteyttä. Se oli ihastumista ensimmäisellä ja rakkautta melkein toisella silmäyksellä.. Tutustuimme toisiimme ja olimme alusta asti kuin paita ja peppu... Neljä kuukautta olemme asuneet nyt yhdessä ja muutama viikko sitten hän kosi minua.

      Enpä olisi uskonut, että tällaista voisi netin kautta löytää :)

      • ...kuulostaa ihanalta!
        Elämästä ei koskaan voi tietää mitä tapahtuu.


      • Gwenhvyfar

        Löysin miesystäväni täältä jo itseasiassa viime vuoden lopulla, mutta pääsimme tapaamaan (onneksi!!) vasta nyt toukokuun alussa. Ihastunut olin ulkoiseen olemukseen kuvien perusteella jo syksyllä ja nyt sitten tapamisen myötä rakastuin kokonaisuuteen.

        Olin aina pitänyt deittisaitteja jotenkin "luuserien" paikkana, siis etteivät muualta raukat löydä, niin roikkuvat sitten siellä. Napsahti omaan nilkkkaan ja hyvä näin :))

        Tulevaisuus on yhteinen, suunnitelmia paljon. Onnellisempi kuin ikinä!!
        Tuskin oltaisiin tavattu ikinä, jos ei tätä saittia olisi!


      • Gwenhvyfar kirjoitti:

        Löysin miesystäväni täältä jo itseasiassa viime vuoden lopulla, mutta pääsimme tapaamaan (onneksi!!) vasta nyt toukokuun alussa. Ihastunut olin ulkoiseen olemukseen kuvien perusteella jo syksyllä ja nyt sitten tapamisen myötä rakastuin kokonaisuuteen.

        Olin aina pitänyt deittisaitteja jotenkin "luuserien" paikkana, siis etteivät muualta raukat löydä, niin roikkuvat sitten siellä. Napsahti omaan nilkkkaan ja hyvä näin :))

        Tulevaisuus on yhteinen, suunnitelmia paljon. Onnellisempi kuin ikinä!!
        Tuskin oltaisiin tavattu ikinä, jos ei tätä saittia olisi!

        Tuollaisia viestejä on mukava lukea. Tuo luuseri-mentaliteetti on minua aina hiukan kummastuttanut, mikä treffipalstoilla "roikkuvista" sitten tekee luusereita. Itseäni en kuitenkaan sellaiseksi laske, vaikka ilmoituksia onkin :-).

        Kaikkihan eivät jaksa tai halua hengailla baareissa, lenkkipoluilla tai taidenäyttelyissä. Silloin nämä palstat on ihan hyvä keino etsiä uusia ihmisiä elämään. Myönnän tietenkin sen, että nämä ovat toisaalta liiankin helppoja tapoja, ja kun meitä on moneen junaan muutenkin.

        Ei muuta kuin menestystä teille! Ja vapaammat naiset, postilaatikossani on edelleen tilaa :-)

        Mav


    • minä myös

      Löysin suomi24:stä sielun kumppanin, ystävän, rakastetun. Hän tuli vastaan chatissa silloin kun vähiten odotin.

      Onnellinen

      • olen aiemminkin kertonut,

        tapasin suomi24:n kautta nykyisen avomieheni, kihlattuni, jonka kanssa rakennamme taloa. Lapsia tulee yhteensä 7 taloon; johan niitä nytkin mahtuu tähän väliaikaiseen pieneen ok-taloon;-D! Molemmat olimme eronneita.


      • mv..-

        kyllä on niin ihkua lukea tätä sontaa... voi olla että olen katkera ja olenkin mutta kyllä minä voin kertoa että täältä ei ole löytynyt kuin pitkä helvetti josta yritän päästä eroon.mies joka tyyliin lupaa maat ja mannut mutta kun kaikki mitä suunniteltiin olikin vain niks naks liian kova pala purtavaksi kun hän siis niin väsyi kun tuli vastoin käymisiä ja ottanut vieläkin yhteyttä tosin huonolla ja typerällä tavalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      237
      45139
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      120
      25951
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      322
      15641
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      162
      10778
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9697
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9211
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      84
      8456
    8. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      7213
    9. 239
      6811
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      219
      6463
    Aihe