saappaat kesällä

???

Teenkö hirveän rikkeen jos puen kesällä päälle polviin ulottuvan hameen sekä korkea korkoiset saappaat? Vettä tulee ja ei tekis mieli lähtee ulos sandaaleissa.

3

651

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nimimerkki

      Minä en ole nainen ja olen muutenkin omin näkemyksieni kanssa liikkeellä en "faktojen" minusta nimenomaan sään mukainen pukeutuminen asiallista. muuten on sama mitä päällä. Eli ei liian kylmästä tai lämpimästi ja jos sataa niin sadevarusteet yleensä vaikka toki sateessa kiva kävellä jos sataa sillain ettei tule läpimäräksi. minusta ei todellaakaan tyyli rikko ja minusta terveellisyys vasta sitten "tyyli".

    • ...juuri noin pukeutuvia naisia katukuvassa, joten ok on. Ja hyvän näköistä kans.

    • saappaat...

      ...kesällä ovat koomisen näköiset. Sateella voi tietenkin käyttää kumisaappaita, mutta heittäisin kyllä muut saappaat komeroon kesän ajaksi, oli sää sitten millainen tahansa. Ja muistutukseksi, että sandaaleiden ja saappaiden lisäksi on olemassa myös monia muunlaisia kenkiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      116
      6810
    2. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      45
      4498
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      72
      3657
    4. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      27
      2624
    5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      28
      2391
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      22
      1876
    7. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      198
      1378
    8. Martinan prinsessahäät peruuntui

      Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      319
      1194
    9. Vakavasti psyykkisesti sairas on pakkohoidossa - Ja asuu silti kotona

      Miten käy, kun vakavasti psyykkisesti sairas "hoidetaan" kotona? Norjassa psyykkisesti sairaiden vuodepaikkojen määrä on
      36
      1001
    10. Pahastuisitko

      Jos tietäisit, että katselen lähes päivittäin kuviasi? Miehelle
      Ikävä
      88
      858
    Aihe