Onkohan jollain kokemusta miehen ja naisen välisestä ystävyydestä jossa mies on mustasukkainen naisen kaikista muista miespuolisista ystävistä? Paska äijä ilmoittaa olevansa rakastunut eikä halua olla enää pelkkä ystävä... Joo okei tunne on kyllä molemminpuolinen,mutta mistä kiikastaa...sitten kun päätetään aloittaa suhde se kaatuu ihan samantien. Onko siis kyseessä ainoastaan se että uskottelemme olevamme yhdessä koska kumpikaan ei hyväksy suhdetta muihin?
Mitä Hel*****ä??
klklklkl
2769
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
ystävyyssuhde on ainakin omasta mielestäni mahdoton. Tätä aihetta on jo useaan otteeseen käsitelty täällä ja useimmiten loppupäätelmä on ollut se, että mies ja nainen ei voi olla vain ystäviä keskenään. valitettavasti
On käsitelty tälläkin palstalla. Mutta eiköhän asiaan ole mielipiteitä useampi kuin sinun tutkimustesi tulos palstan kirjoituksista.
Mun mielestä ystävyys naisen ja miehen välillä on täysin mahdollista. Toisinaan homma menee vain niin, että ihastunut osapuoli ottaa edes sen ystävyyden, että pääsee ihastuksensa lähelle. Sitten on myös näitä "aitoja" ystävyyssuhteita.
Ihmiset on erilaisia, ei ole olemassa vain yhtä mielipidettä. Toisten kohdalla ystävyys on mahdollista, toisten ei.