kun suomalaisilla deitti palstoilla naiset ei ota yhteyttä tai ei vastaa viesteihin. Onko suomalaiset naiset jotenkin liian ylpeitä ?!?. Ulkomaisilla palstoilla esim. eastcupid saa jatkuvasti viestejä kuvan kauniilta naisilta :-). Suosittelen lämpimästi muitakin kuin kotimaisia deitti palstoja....toki se vaatii jonkin verran kielitaitoa........ :-).
Mikä mättää....
mies41v
81952
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei siinä muuta kun että käytöstavat puuttuu, jos ei ole kiinnostunut niin se kuuluu hyviin tapoihin sanoa. Meikäläinen pistää ne joilla noita tapoja ei ole, suoraan estettyjen listalle ja sieltä on ihan turha mieltä muutettuaan ajatella tulevansa takaisin.
Sellaista sen on kun suomalainen nainen luulee olevansa dior:in tuote jolla on pirkan merkki perseessä, aika vitun säälittävää!
Luulitko tosiaan että nämä ottaa muuten itsenäisesti yhteyttä miehiin??
No voi taivas, kyllä mä ainakin ite otan yhteyttä miehiin, mikäli tunnen mielenkiintoa jotakuta kohtaan. Mut mä olenkin jo keski-iässä, ts. eipä tässä auta mahdottomasti nirsoilla =)
Ja vastaan kyllä kaikille kirjoitustaitoisille immeisille heidän viesteihinsä, mutten seksiseuraa vonkuville, suoranaisille sekopäille ja vastaaville yleensä yhtään mitään, koska parempi pysyä moisista erossa kokonaan.
Muutamia poikkeuksia naisissa jotka laittavat sen ensimmäisen viestin tai jopa vastaavat viestiin.
Itse poistin profiilini S24- palstalta, kun ei yksikään nainen vaivautunut vastaamaan yhtään mitään!! Ja aivan asiallisia viestejä. Ilmoitin olevani kiinnostunut, kerroin itsestäni hivenen ja kyselin hänestä "pikku" tietoja... Ja pa**at... Vilkaisivat vain profiilia ja siinä kaikki. Oma villi veikkaukseni on, että tällaiseen nettideittailuun saattaapi jäädä koukkuun... ;) Ohnan se mieltä ylentävää, kun kehuja satelee vieraskirjaan ja sitä kautta aletaan ajattelemaan itsestään liikoja... Noh... Sattuu, kun putoaa korkealta.
Siirrytään oikeaan elämään etsimään sitä kumppania.
Ihmetyttää ihan sama asia. Asiallisista viesteistä huolimatta ei juuri vastauksia tule. Mutta eihän se yllätys ole, kun ajattelee suomalaisen naisen passiivisuutta yleensäkin. Vanhemmat (yli 50v.)
ovat akttivisia, mutta 35-45v. ovat välinpitämättömiä ja tuskin tosissaan mitään hakevatkaan, kunhan saavat huomiota miehiltä.
Missä on käytöstavat?? Ei luulisi olevan iso asia
vastata lyhyesti "ei kiitos"!! Itse vastaan kaikille, vaikka ei pätkääkään kiinnostaisi. (niille
vanhemmille)
Aikaisemmin vastasin sellaisten miesten viesteihin että sori, mutta et ole tyyppiäni (ystävällisesti) mutta lopetin sen koska lähes poikkeuksetta mieheltä tuli seuraavaksi todella törkeä haukkumisviesti perään. Siksi naiset eivät vastaa lainkaan jos toinen ei kiinnosta, ei niitä törkyviestejä montaa jaksanut lukea.
Sitten on vielä erikseen ne joiden heti ensimmäinen viesti on asiaton, niihin en koskaan ole vastannut mitään.
Mullakin.
Suomalaisilla saiteilla ei juuri kysyntää mutta naapurin saiteilla sitäkin enemmän.
Katsopa juttuni täältä:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=4500000000001507&posting=22000000035809757
Kannattaa ehdottomasti laittaa profiili ulkomaisille sivustoille. Esim. työkaverini laittoi ilmoituksensa jollekin venäläiselle deittisivustolle ja kas ! Heti alkoi tulla viestiä toinen toistaan kauniimmilta naisilta. Suomalaista naisseuraa ei työkaverini ole "sattuneesta" syystä saanut. Lieneekö syynä aikamoinen laiskuus, itsensä hoitamattomuus ja äidin kanssa asuminen.
Noh, takaisin tarinaan. Ystäväni siis tosiaan sai kaunista naisseuraa pilvin pimein itänaapurista. Mutta voi ! Ensimmäinen deittiseuralainen oli kovasti rahavaikeuksissa. Rahaa piti lähettää, että pääsi Olga katsomaan työkaveriani Suomeen. Rahaa kaverini toki lähetti oitis ja Olga tuli kuin tulikin Suomeen. Mutta...Olga oli kovin suruissaan ja itkeskeli Suomen vierailunsa aikansa. Hänen äitinsä kun kovin oli sairas ja tarvitsi hoitoa. Tämä maksaisi useita tuhansia euroja. Lisäksi pitäisi maksaa vielä äidin asunnon vuokra, koska eihän äiti voi käydä töissä sairaalassa ollessaan. Näihin kuluihin työkaverini antoi Olgalle yht. n. 20 000 euroa. Rahat saatuaan Olga kuitenkin päätti, ettei työkaverini ollut "ihan" hänen tyyppiään ja laitti bänks että pamahti.
Tästä ei työkaverini lannistunut, vaan tutustui saman sivuston kautta toiseen neitiin. Koska olen ikävä ihminen, niin kehoitin työkaveriani tällä kertaa olemaan varovainen. Siksipä hän ei ole enää kertonut minulle kaikkia yksityiskohtia tämän hetkisestä ihastuksestaan. Sen tiedän, että on ostanut ainakin auton rakkaalle tyttöystävälleen. Itse työkaverini on koko ajan perse auki ja lainaamassa muilta rahaa. Mihin lienee oman kohtuullisen hyvän palkkansa hassannut...
Summa summarum. Menkää ulkomaisille sivustoille ja olkaa sinisilmäisiä. Se kannattaa - aina.