voikohan

Olen aikeissa hankkia MP3-soittimen ja mietiskelin tässä että voiko siihen lisätä musiikkia omilta cd-levyiltä? Ja miten se onnistuu?
2151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Monellakin eri ohjelmalla saa CD:n biisit mp3 muotoon,esim.Windows Media Player.

Äänestä

Toki voi lisätä. Musiikki kannattaa ripata tietokoneen kovalevylle MP3 muotoon tai johonkin muuhun muotoon, jota soitin tukee (esim. WMA). Ripattu musiikki kannattaa säilyttää kovalevyllä ja kopioida tarvittaessa soittimeen. Jos levy on yleinen voi ohjelma hakea kappaleiden nimet automaattisesti netistä, Muussa tapauksessa ne kannattaa kirjoittaa itse. Rippaamisen MP3:ksi voit tehdä jo ennen soittimen ostoakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juuuuso kirjoitti:

Olen aikeissa hankkia MP3-soittimen ja mietiskelin tässä että voiko siihen lisätä musiikkia omilta cd-levyiltä? Ja miten se onnistuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu