Meillä oli avovaimoni kanssa pieni riita juhannuksena erittäin tyhmästä asiasta, olin itse siihen kaikenlisäksi syypää. Pyysin jo anteeksi ja puhuimme asiat läpi, mutta nyt olen alkanut ajatella asiaa uudestaan. Herään öisin ja mietin, että mahtaako hän vielä välittää minusta. Sovittiin kyllä, että asia on unohdettu eikä se vaikuttaisi meidän suhteeseen, mutta minusta tuntuu aivan toiselta. Voiko hänen menkat olla myös osasyyllinen noin jyrkkään mielialavaihteluun?
Ajattelin vielä oikein pyytää kunnolla anteeksi tyhmää käytöstäni/ajatteluani ja marssia hänen työpaikalleen ja viedä kukkia! Voisiko auttaa?
Ajattelin vielä oikein pyytää kunnolla anteeksi tyhmää käytöstäni/ajatteluani ja marssia hänen työpaikalleen ja viedä kukkia! Voisiko auttaa?
Vastaukset 5
Vanhimmat
ihan varmasti, itse en ole vielä koskaan saanut kukkia (seurusteltu jo kaksi vuotta.....)
itse tuotuna mutta ehkäpä lähetin mukana, se vois tehotakin.
yhdelle työkaverille tuli kukkia töihin kun oli riidellyt ja oli ihan nolona kun joutui asian paljastamaan kun muut töissä kiusasivat salaisesta ihailijasta
mukaan ulkopuolisia tuomalla kukkia työpaikalle. Eihän työkavereilla kai ole mitään tekemistä yksityisen riitanne kanssa.
Vie ne kukat mielummin hänelle kotiin ja istukaa rauhassa puhumaan asiat läpi.
Naisen kuukautiskierto saattaa pahimmillaan olla aikamoista hormoonimyrskyä joka vaikuttaa voimakkasti mielialoihin ja niiden ailahteluiin.
Eri naisilla se vaihtelee huomatavastikin.
Jotkut kärsivät pms oireista melkein koko ajan, ikävä kyllä.
Mitä ihmettä kukat tässä tilanteessa auttavat? Ilmentävät syyllisyyttä. Osoita välittämisesi muulla tavoin. Kunnioitatko vaimoasi, vai pidätkö salaa idioottina?
kuullostele ensin olisiko jokin persoonallisempi huomaavaisuus paikallaan.
Helliminen, hiero niskaa ja selkää kiireettömästi.(Ilman seksi toiveita)
Itse ainakin arvostaisin sellaista lahjaa jos olisin hermostunut.