Suomalaisten automaku.

Kesällä taas näkee suomalaisen ihmisen parhaimmillaan. Roikkuvia vatsoja, kymmenen vuotta vanhoja kesäshortseja, vyölaukkuja, virttyneitä teepaitoja ja kauan sitten pois muodista menneitä kampauksia.

Ei ihme, että Corolla ja Volvo käyvät kaupaksi.
9484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

mahtaa silmiis sattua?

Äänestä

Toyotanhan kaikki ymmärtävät mutta Volvo on tyylikäs auto. Mikä sinusta on tyylikäs?

Äänestä
  • näytti viimeks, täytyy kohta hankkia kestävämpi ettei väänny mahan alla ja verkkareissa roikkuu kissankarvoista lähtien kaikkee ,riippuu miten sähköset sattuu olemaan. Autonkylkeen leivoin pakkelia enemmän kuin monella on naamassa koskaan ollu. Mutta ei paljon ahista ,kun ottaa rennolla asenteella tämän lyhyen elämän eikä turhaan pingottele pienistä.

    Äänestä

kuten sinä.näillä sivuilla me järjenjättiläiset saamme arvostella muiden huonoa makua,kun itse olemme arvostelun ulkopuolella.olemmehan hyvännäköisiä miljonäärejä.

Äänestä

vieläkään päässyt 90-luvun laman yli? kyllä nyky volvot ja corollat on jo eri näköisiä ja ihan eri ajaa kuin 90-luvun. ja vaatemuotikin on jo muuttunut.

Äänestä

kyllä ihmisten pitäisi pitää itsestään huolta ja ostaa tyylikkäitä autoja. Päästäisiin joskus Keski-Euroopan tasolle.

Äänestä
  • miksi niitä keskieurooppalaisia pitää apinoida.
    Ollaan suomalaisia eikö se riitä.

    Äänestä

ja kun tulen rikkaaksi ostan kallilla kalliin auton ja minua luullaan tyylikkääksi, vaikka tyyli olisikin ostettu.köyhänäkin voi olla tyylikäs kunhan ei kaikkeen vaan krääsään sekoa kuten monilla rikkailla onkin tapana ellei niitä stailaa ja opasta joku! nykyäänhän on tapana esim. häätkin pitää jonkun turhakkeen ja omasta mielestään tyylikkään ihmisen suunnitella?saa ainakin syyllisen jos ei kaikki olekaan tyylikästä.eli kyllä tyylikäs ihminen tietää itse mitä haluaa ja saa.

Äänestä

Kaikki muutkin, tietysti!

Hölmöhän olisit jos et käyttäytyisi kuin muu lauma jossa kaikki katsovat toisiaan mallia ottaen!

Tosiasiassa mikään muu "periaate" ei voi selittää esim. tämän kansan äänestyskäyttäytymistä.

Hävetkää Saatanan Lampaat!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Missä tyylitaju? kirjoitti:

Kesällä taas näkee suomalaisen ihmisen parhaimmillaan. Roikkuvia vatsoja, kymmenen vuotta vanhoja kesäshortseja, vyölaukkuja, virttyneitä teepaitoja ja kauan sitten pois muodista menneitä kampauksia.

Ei ihme, että Corolla ja Volvo käyvät kaupaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu