Lisää peppukuvia

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=3500000000000010&posting=22000000036204863

Ja edestäkin sopii kuvata, ilman housuja tietysti.

Dayum ei ainakaan uskalla :)
103896
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat
  • Eikä sitten pyllistellä :)

    Äänestä

  • mies! Nyt kuumottaa.

    Äänestä

Olin jo menossa ottaan peilin kautta kunnon peffakuvan mutta sitten tuli mieleen ettei kamera toimi. Voi harmi.. säästyitte siltäkin väläytykseltä :DD

Äänestä

jo tonne yhtee toiseen peppukuvaketjuun vastailemaan että yöllä olisin ilomielin laittanut kuvaa sekä tisseistä että persuksesta. Mutta nyt se innostus Espanjan voitosta on ehtinyt jo hävitä. Joten enää en viitti laitella. Muutenki, nuoret miehet saavat vielä ikuisen kauhun naisen ruumista kohtaan.

Äänestä

Gijuu!

Äänestä

Narsisti=paholainen.

Yöllisenä aatoksena minulle tuli mieleen, että mitä jos kristinuskon paholaisella tarkoitetaan narsistia?

Perusteluna mietin, että jos kristinusko perustuu lähimmäisen rakkauteen, niin voisiko paholainen olla vertauskuva narsismille? Narsistiltahan puuttuu oikea lähimmäisen rakkaus täysin. En ole itse kristitty, mutta mietin tätä silti.

Narsisti valehtelee, piinaa, ei rakasta ketään (ei edes itseään, vaikka päällisin puolin niin luulisi) ja on kaikin tavoin itsekäs. Eikö nämä ole juuri niitä ominaisuuksia, joita pitäisi välttää kristinuskossa? Jos ajattelee oikein pitkälle mennyttä narsismia, psykopaattia, niin siinä vasta meillä onkin hyvä ehdokas paholaiseksi.

Äänestä
  • Mä taas väitän edelleen, että sillä tarkoitetaan kollektiivista psykoosia. :)

    Äänestä


Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Housut pois! kirjoitti:

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=3500000000000010&posting=22000000036204863

Ja edestäkin sopii kuvata, ilman housuja tietysti.

Dayum ei ainakaan uskalla :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu