http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=3500000000000010&posting=22000000036204863
Ja edestäkin sopii kuvata, ilman housuja tietysti.
Dayum ei ainakaan uskalla :)
Ja edestäkin sopii kuvata, ilman housuja tietysti.
Dayum ei ainakaan uskalla :)
Vastaukset 10
Vanhimmat
mutta pökät ei kyllä lähde.
http://www.aijaa.com/v.php?i=2294934.jpg
Eikä sitten pyllistellä :)
http://i6.tinypic.com/1zdr9k6.jpg
Ei vain tainnu olla oman pepun kuva.
Miehet ei ole yhtä rohkeita kuin naiset.
mies! Nyt kuumottaa.
Olin jo menossa ottaan peilin kautta kunnon peffakuvan mutta sitten tuli mieleen ettei kamera toimi. Voi harmi.. säästyitte siltäkin väläytykseltä :DD
jo tonne yhtee toiseen peppukuvaketjuun vastailemaan että yöllä olisin ilomielin laittanut kuvaa sekä tisseistä että persuksesta. Mutta nyt se innostus Espanjan voitosta on ehtinyt jo hävitä. Joten enää en viitti laitella. Muutenki, nuoret miehet saavat vielä ikuisen kauhun naisen ruumista kohtaan.
Gijuu!
Narsisti=paholainen.
Yöllisenä aatoksena minulle tuli mieleen, että mitä jos kristinuskon paholaisella tarkoitetaan narsistia?
Perusteluna mietin, että jos kristinusko perustuu lähimmäisen rakkauteen, niin voisiko paholainen olla vertauskuva narsismille? Narsistiltahan puuttuu oikea lähimmäisen rakkaus täysin. En ole itse kristitty, mutta mietin tätä silti.
Narsisti valehtelee, piinaa, ei rakasta ketään (ei edes itseään, vaikka päällisin puolin niin luulisi) ja on kaikin tavoin itsekäs. Eikö nämä ole juuri niitä ominaisuuksia, joita pitäisi välttää kristinuskossa? Jos ajattelee oikein pitkälle mennyttä narsismia, psykopaattia, niin siinä vasta meillä onkin hyvä ehdokas paholaiseksi.
Mä taas väitän edelleen, että sillä tarkoitetaan kollektiivista psykoosia. :)
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9711818/#comment-48411254
ONKO TEILLÄ ROMANSSI????
HÄHÄ!