Olen deitannut vuodesta 2003, todella ahkerasti.
Olen kohdannut varmaan 120 miestä.
Melkein kaikki tapaamiset olivat se ainut tapaaminen.
Joskus minä kiinnostuin mutta vastapuoli ei syttynyt ..tai päinvastaoin.
2005 olin sokkotreffeillä ulkomailla mutta kohde oli suomalainen, vietin unohtumaton vkl Unkarissa ja en koskaan unohda se ihana mies (varattu)
2007 kohtasin sellaisen miehen joka sai minut polvilleni, hän ei ollut ihannemieheni ulkonäöltään mutta hänessä oli "sitä" ja me ollaan yhdessä, ihanaa!
VIHDOINKIN onnistui nettideitti
4
1357
Vastaukset
- Sisuvishnu
Jotkut kuten sinä tykkäävät kerätä turhia tapaamisia, vaikka helposti voisi selvittää jo ennalta onko mitään tsäänssejä. Hienoa että onnistuit noin, itse olin 6 vuotta avossa järjestyksessä toisen (siis todellakin 2.:n) nettideittailun merkeissä tapaamani naisen kanssa. Toki muitakin tapailin (yhteensä kävin seitsemät treffit), mutta hänen kanssaan sitten aloin olla vakkaristi. Olihan niissä vuosissa lukuisat hyvätkin hetkensä, vaikka se riemu lopulta loppuikin. ;=)
Nettideittailijan eloonjäämisopuksen lukemisesta ei liene kenellekään ainakaan haittaa ja hauskakin se on...
http://booky.fi/book.php?book_id=9789529523566- kirjoittajalla
oli ikää kuusitoista vuotta, kaksi kuukautta ja kolmetoista päivää.
- sussu88
onpa tosi "ihana" mies , jos varattu.
hyvin pettää varmaan suakin.
onnea teille. :)- Ohikulkija vaan
Lueppa uudestaan mitä alottaja kertoi.
Tässä kopsu siitä.
"2005 olin sokkotreffeillä ulkomailla mutta kohde oli suomalainen, vietin unohtumaton vkl Unkarissa ja en koskaan unohda se ihana mies (varattu)
2007 kohtasin sellaisen miehen joka sai minut polvilleni, hän ei ollut ihannemieheni ulkonäöltään mutta hänessä oli "sitä" ja me ollaan yhdessä, ihanaa! "
Hän sanoi, että hän ei unohda, kun mies oli varattu. 2007 hän kohtasi uuden miehen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751968Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361694Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81318Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241145Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561142Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 59925
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57909