Mies osoittaa huolehtivaisuutta/huolenpitoa minua kohtaan minulle erittäin tärkeässä asiassa. Olen siis otettu. Siis tämä tahtuu 100% hänen tahdoltaan.
Hän neuvoo ja auttaa, vaikka on vielä aika vieras minulle.
Meillä juttu luistaa ja tykätään samoista asioista. Samantyyliset tulevaisuuden suunnitelmat jne.
Haluaisinkin pitää yhteyttä häneen jatkossakin. Joten, onko liian utelevaa/tunkevaa kysyä esim. mese tai muuta vastaavaa. Missä vaiheessa kannattaa kysyy sellasta?
Huolehtivaisuus
6
1421
Vastaukset
- Harm
miten te muuten tunnette?
- aloittelijatar -
netin välityksellä ja haluisin tutustuu paremmin ;)
en voi kauheesti mennä paljasteleen, mutta meitä yhdistää yksi asia ja tavallaan sattumalta "löydettiin toisemme", mutta sen takia olikin pakko pitää yhteyttä. niin ja se ei tässä tilanteessa voi huijata henkilöllisyyttäänkään tai mtn sellasta. ihan rehellistä peliä. monimutkaista mutta olkoon.
en voi kertoo enenmpää :p - Harm
aloittelijatar - kirjoitti:
netin välityksellä ja haluisin tutustuu paremmin ;)
en voi kauheesti mennä paljasteleen, mutta meitä yhdistää yksi asia ja tavallaan sattumalta "löydettiin toisemme", mutta sen takia olikin pakko pitää yhteyttä. niin ja se ei tässä tilanteessa voi huijata henkilöllisyyttäänkään tai mtn sellasta. ihan rehellistä peliä. monimutkaista mutta olkoon.
en voi kertoo enenmpää :pnetin välityksellä tunnette niin silloinhan mese sopii hyvin kuvioihin. Tosin jos ette tunne muutoin kovin hyvin niin se on kyllä melkein kuin puhelinnumeroa kysyisi.
Jotkut kokevat myös meseilyn aika raskaaksi kun siinä joutuu olemaan läsnä ja jos kontakteja on paljon niin kaikilla saattaa olla yhtä aikaa paljon asiaa.
Hankala mennä sanomaan teidän tapauksessa kun siihen liittyy niin monta tekijää yleensäkin että missä vaiheessa moista voi ehdottaa koska toiselle voi tulla tunne että siitä on vaikea kieltäytyä.
Toisaalta jos avoimesti antaa toiselle mese-tunnuksen niin sitten hän voi itse päättää mitä tekee asialle jo esimerkiksi sen pohjalta onko esimerkiksi aikaa keskustella mesessä vai ei. ;)
Ei kannata mese-tunnuksen antamisesta tai vaihdosta tehdä suurta numeroa, ihan normaaliin yhteyden pitoon kuuluu jos muutenkin jo vaihdatte kuulumisia mutta en välttämättä "painostaisi" sitten toista juttelemaan mesessä jatkuvasti vaikka yhteystiedot vaihdettaisiin. Se on paljon ikävämpää...
- StippaS
Kerrotko sinä ensin asioista ja myötäileekö mies vaan juttujasi ja näin kietoo sinut pikkusormensa ympärille? Syöttää sinulle omia juttujasi hieman eri muodossa? Ole tarkkana!
Toki olisi fiksua lähestyä, koska sillähän sen saa selville onko toinen oikeasti tosissaan vaan pidä järki päässä ja silmät auki, tänne kun mahtuu monenlaista kulkijaa :)- aloittejatar -
mies kertoo paljon juttuja ja minä tavallaan myötäilen. mitä merkitystä sillä sitten on?
- mese osoite selville
Kysyt rohkeasti mese tai sähköpostiosoitetta ja tietenkin puhelinnumeroa, jos et niitä vielä tiedä ja alat aktiivisesti ottaa yhteyttä!
Siitä se lähtee... usko pois!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15211518
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485413Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p424346Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323622Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392708Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071636Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601596Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?921481Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361431