Swinger Club

Järkyttynyt aviomies

Olemme tasaissessa avioliitossa elävä lapseton aviopari. Vaimoni joutuu työnsä puolesta matkustelemaan paljon ulkomailla. Viime aikoina hänellä on ollut paljon työmatkoja Keski-Eurooppaan.

Vaimoni uskottumuus paljastui minulle hänen kerruttuaan meille molimme suuntautuneesta lomamatkasta Keski-Eurooppaan. Järkytyin kovasti hänen suunnitelmastaan.

Hän oli työmatkojen aikanaan omalla vapaa-ajallaan tutustunut Swinger Clubien toimintaan. Näissä Clubeissa pariskunnat tapaavat toisia pariskuntia ja pariskunnat harrastavat seksiä keskenään. Vaimoni olikin rakastellut työmatkoillaan pariskuntien kanssa näissä Clubeissa työmatkoillaan. Se oli ollut kuuleman mukaan aivan ihanaa ja halusi viedä minut mukaansa tutustumaan näihin Clubeihin lomalla. Hänen tarkoituksensa oli ja on, että tutustumme toisiin pareihin ja että harrastaisimme seksiä näiden parien kanssa. En tiedä, miten minun tulisi suhtautua tähän asiaan. Olen aivan järkyttynyt asiasta. En olisi kuvitellut, että vaimoni haluaa tälläistä toimintaa, enkä osaa suhtauta asiaan luontevasti. Voisiko joku auttaa minua?

10

12947

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juntski

      Anna jätkä palaa vaan. Mitä hittoa emmit jos vaimosi haluaa tollasta. Itse en ainakaan empisi.

      • mieltä

        siitä vaan jos ruuti on kuivaa...


    • tuollaiseen touhuun

      mukaan. Olet järkyttynyt ja jos sellaisella mielellä lähtisit touhuun mukaan, alkaisit inhota itseäsikin. On sellaisia pariskuntia, jotka tosiaan nauttivat moisesta, mutta jos et itse nauti, niin älä toimi omaa tahtoasi vastaan. Lisäksi sinuna kipittäisin nopeasti hiv-yms.tautitesteihin. Jakäyttäisin vaimoni kanssa ainakin toistaiseksi kumia. Mikään ei vähennä niin paljon rakkautta ja romantiikkaa kuin sukupuolitaudit. Yäk.

    • tilanteeseen vaimosi kanssa

      joutunut.....älä lähde mihinkään sellaiseen mukaan, jota et itse halua...avioliittonne on tainnut joutua nyt väärälle vaihteelle....

    • olemme niin ----------

      erilaisia ,toinen tykkää " äidistä ja toinen tyttärestä" itse kyllä naisena myös järkyttyisin moisesta ,olen varmaan itsekäs kun tahdon itse pitää mieheni enkä tahdo jakaa itseä enkä miestä muiden kanssa , sinulla onkin nyt miettimistä kuinka asian selvität itsellesi ,sinä itse olet nyt tärkein ja sinun tulee tehdä niin kuin sinä tunnet oikeaksi itsesi kannalta katsottuna.

    • hankala tilanne

      Vaimosi todennäköisesti joka tapauksessa käy tuossa clubissa, olet itse mukana tai et ole.

      • ja yksityiselämä

        Jos toinen on innostunut klubeilla käymään, ei intoa helpolla saa laannutettua. Itse pari kertaa olen käynyt ja menisin heti uudelleen, sinkkuna toki tämä on helppoa, mutta parisuhteessa ei, mikäli toinen ei innostu. Itse mietinkin pääsenkö swingauselämästä eroon, koska haluaisin parisuhteen, jossa ei ole muita kuin minä ja mieheni, mutta voi olla, että kerran swingaaja on aina swingaaja. sukupuolitauteja asiassa ei tarvitse pelätä. ja jos vaimo menee, niin kaipaa vaihtelua, niin minäkin.


    • friz gryyger

      Ihana vaimo sulla

    • Anonyymi

      Hyvä mielikuvitus sulla tuntuu kuitenkin olevan. Käytä sitä hyväksesi istuessa yksin kotona ”syntisestä” maailmasta haaveillessasi.

    • Anonyymi

      Ollaan vaimo kanssa noissa käyty useammassakin. Aivan mahtavaa touhua. Toki asiat täytyy puhua ensin selviksi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      22
      3027
    2. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2627
    3. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1493
    4. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1350
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1251
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      999
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      125
      903
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      32
      816
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      29
      663
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      59
      621
    Aihe