Olen vasta muuttanut Uuteenkaupunkiin. Ja kuulin et Lokalahdella järjestetään Karjurock tapahtuma. Voisiko joku kertoa mitä sellaiseen laitetaan päälle. Oliko joku siellä viime vuonna?
Karjurock
6
3586
Vastaukset
- ukis syntyny
siäl mittä vaattei tarvita... ainaka mittä erikoissi.. ei siel ol mittä kunno esiintyjiäkkä.. oma evä ja saretak piissa hyvi..
- Ukilainen
Oletko ollut tuolla viime vuonna? Ja kyllähän se kannattaa käydä katsomassa, kun nurkilla jotain järjestetään. Luulen ettei sadetakissa taida kukaan tulla...:)
- vakkasuomalainen
Lauantaina aurinko paistaa,tottakai kannattaa
mennä Karjurockiin.Lipun hinta ei päätä huimaa
ja ohjelmaa näkyy olevan joka lähtöön,meidän
porukka menee farkut jalassa,t-paidassa ja
villatakki kassissa! - ukis syntyny
Ukilainen kirjoitti:
Oletko ollut tuolla viime vuonna? Ja kyllähän se kannattaa käydä katsomassa, kun nurkilla jotain järjestetään. Luulen ettei sadetakissa taida kukaan tulla...:)
No, kannatta sin tiätenki mennä. mut varo karjui!
- kävijä
vakkasuomalainen kirjoitti:
Lauantaina aurinko paistaa,tottakai kannattaa
mennä Karjurockiin.Lipun hinta ei päätä huimaa
ja ohjelmaa näkyy olevan joka lähtöön,meidän
porukka menee farkut jalassa,t-paidassa ja
villatakki kassissa!Oltiin lauantaina rockaamassa oikein vip-lipuilla,
ja täytyy sanoa että yhtyeet ja sää olivat mahtavia, mutta järjestelyt ontuivat vielä ja olivat aikalailla lapsenkengissä! Oletin 50 eurolla saavani muutakin kuin lihapullia ja viiniä, joista valkoviiniä ei voinut viiniksi edes kutsua ja lisäksi loppui loppuillasta, joten kaikkia juomalippuja ei voinut edes käyttää!!! Lisäksi olisi ollut kiva seurata bändejä ns. vip-tiloista, johon nyt ei kyllä ollut mahdollisuutta. Eli vip ei kyllä todellakaan ollut hintansa väärtti ja lähinnä siitä jäi rahastuksen maku ja pilasi kyllä jonkin verran juhlatunnelmaa.. Ehdotankin näistä vip-rahastuksista luopumista ja keskittymistä siihen ehkä väärinymmärtämääni ideaan maalaisrocktapahtumasta... - Anonyymi
kävijä kirjoitti:
Oltiin lauantaina rockaamassa oikein vip-lipuilla,
ja täytyy sanoa että yhtyeet ja sää olivat mahtavia, mutta järjestelyt ontuivat vielä ja olivat aikalailla lapsenkengissä! Oletin 50 eurolla saavani muutakin kuin lihapullia ja viiniä, joista valkoviiniä ei voinut viiniksi edes kutsua ja lisäksi loppui loppuillasta, joten kaikkia juomalippuja ei voinut edes käyttää!!! Lisäksi olisi ollut kiva seurata bändejä ns. vip-tiloista, johon nyt ei kyllä ollut mahdollisuutta. Eli vip ei kyllä todellakaan ollut hintansa väärtti ja lähinnä siitä jäi rahastuksen maku ja pilasi kyllä jonkin verran juhlatunnelmaa.. Ehdotankin näistä vip-rahastuksista luopumista ja keskittymistä siihen ehkä väärinymmärtämääni ideaan maalaisrocktapahtumasta...Karjut lähtee kuunteleen kunnon karjumista Karjurockiin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2892671- 1981021
- 62855
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti146801- 59692
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?18581- 41571
- 51555
- 55505
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52504