myös rotukateellisuus rikokseksi

Kun nyt rotuylpeily on rikos, niin eikö voitaisi tehdä rankaistavaksi myös rodullinen kateus?


Pääasia on että ihmisiä joutuu vankilaan.
1356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Etnopositiivinen eksistenssi on kaikista paras lainsäädännön ja tulkinnan ohjenuora. Sen mukaan kaikenlaisissa kiistatilanteissa valkoinen jää aina alakynteen, koska osallisten etninen tausta tai toiseus tunnustetaan aina tapauskohtaisesti.

Se on hieno keksintö. Muistakaa siis: Etnopositiivinen eksistenssi.

http://preview.tinyurl.com/5qxubq

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ehdotus kirjoitti:

Kun nyt rotuylpeily on rikos, niin eikö voitaisi tehdä rankaistavaksi myös rodullinen kateus?


Pääasia on että ihmisiä joutuu vankilaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu