"Ystävyys"

Voi Paska

Tuntuu kun sydän otettais välillä rinnasta pois ja rutistettais pieneks mytyksi eikä hetkeen saa henkeä.

Pitkäaikaisen ja todella rakkaan ystävän kanssa heitti överiksi eli puhuttiin asioista pienessä humalassa liikaakin. Hiprakassa se tuntui hyvältä idealta ja nyt sitten olen huomannut, että en voi muuta ajatellakaan kun tätä "ystävää". Ilmeisesti selvin päin ei pystytä keskustelemaan näistä asioista. Tuntuu, että taustalla on jonkinlaista rakastamista molemmin puolin. Mitään pettämistä ei tapahtunut sinänsä, juttu pysyi keskustelutasolla ja pidettiin siinä toisiamme kädestä kiinni.

Hankalaa, että molemmat seurustelevat tahoillaan ja elävät siten omaa elämää. Tekisi mieli mennä ja halata ja itkeä tälle "ystävälle". Mitään kontaktia ei ole siltä suunnalta tullut muutamaan päivään. Kumpikaan ei uskalla ottaa kissaa pöydälle ja aloittaa kertomalla omista tunteista.

Olo on sellainen, että itku tulee hetkenä minä hyvänsä. Kova ikävä. Ja tietoisuus siitä, että rakkaudelle ei voi mitään tällä hetkellä ja tilanne ei voi edetä minnekään suuntaan.

Miksi hitossa kaikki täytyy mennä sähläämään aina? Miksi ihminen ei voi olla onnellinen tilanteessaan edes joskus. Aina ruoho on vihreämpää aidan toisella puolella. Nyt koneelta soi biisi, jota silloin kuunneltiin ja fiilisteltiin, tuntuu että sydän räjähtää tuskasta.

1

909

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toivottavasti olette vieläk...

      Se on vain naisten kanssa niin vaikeaa. Jos paljastaa omat tunteensa, se voi jättää sinut siihen paikkaan kuin paska laivan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      175
      1962
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      36
      1690
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1317
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      224
      1142
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      56
      1136
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      15
      1016
    7. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      59
      921
    8. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      57
      908
    Aihe