Miettikääs mihin sen teho perustuu ?
pahantekijät ja rosvot kuriin
4
93
Vastaukset
- konnista..
entistä paatuneimpia yhteiskunnan vihaajia ja menetelmä mekitsisi taantumista keskiajan hämäriin.
Jos tuota rangaistusmuotoa kaipaat, niin voinee kysyä, että oletko sadisti ?- kyllä julkinen
HÄPEÄNPELKO saa ainakin amatööri-konnat miettimään ennen kuin aikoo esim viskoa roskiksen auton tuulilasita sisään ?
- siinä,
kyllä julkinen kirjoitti:
HÄPEÄNPELKO saa ainakin amatööri-konnat miettimään ennen kuin aikoo esim viskoa roskiksen auton tuulilasita sisään ?
että konnat eivät usko jäävänsä boseen konnuksia tehdessään.
Olipa se rangaistus sitten mikä tahansa. - huolta kantaa
siinä, kirjoitti:
että konnat eivät usko jäävänsä boseen konnuksia tehdessään.
Olipa se rangaistus sitten mikä tahansa.aina joku ( selvitysprosentti suomessa 77% ) jää kiinni ja HEPEÄN pelko on kollektiivinen nilkkien leirissä !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751962Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361690Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81317Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241142Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561136Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151016- 59921
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57908