Eikö ranteisiin ja kämmeneen saa millään kokoa lisää? Voimatreenissäkin paikat on pumpissa vaikka kuinka, ja kädet on ku pikkulapsella. Pienet sormet ja kämmenet ja ohut ranne. Edelleen siinä lihaksikkaassa kehossa mitään vikaa ole, sellaista tässä vähän haenkin tietenkin voimaa, mutta rupeaa vain vituttaan tällainen ruipelomaisuus (= pienet nivelet ja kämmenet).
Lihasta on tullut nyt kaikkien lähteitten mukaan paljon, voi tietysti olla myös illuusiota noista kämmenistä ja ranteista. Forkut on kohta kaksi kertaa paksumpi kuin ranne (varsinkin nyt kun kädet on koko ajan pumpissa), muutamien treenikertojen jälkeen jo paksumpikin.
Yhtä ruipelo sitä on sen 10 treenivuodenkin jälkeen, ku noi paikat jää jälkeen. Isot lihakset ja osa kropasta täysin siimaa silloin.
Erikoista on myös se, että läskiä on huolella kehossa. Minkäännäköistä paskaruokaa en ole yli viikkoon syönyt, mutta vatsassa on kunnon röllykkä. Lihakset erottuu silti erittäin hyvin, jopa ylemmät vatsalihakset
Lihasta on tullut nyt kaikkien lähteitten mukaan paljon, voi tietysti olla myös illuusiota noista kämmenistä ja ranteista. Forkut on kohta kaksi kertaa paksumpi kuin ranne (varsinkin nyt kun kädet on koko ajan pumpissa), muutamien treenikertojen jälkeen jo paksumpikin.
Yhtä ruipelo sitä on sen 10 treenivuodenkin jälkeen, ku noi paikat jää jälkeen. Isot lihakset ja osa kropasta täysin siimaa silloin.
Erikoista on myös se, että läskiä on huolella kehossa. Minkäännäköistä paskaruokaa en ole yli viikkoon syönyt, mutta vatsassa on kunnon röllykkä. Lihakset erottuu silti erittäin hyvin, jopa ylemmät vatsalihakset
Vastaukset 10
Vanhimmat
Eikö sulle perkele mee millään jakeluun, että ranteissa tai kyynärpäissä ei ole lihasmassaa joka kasvaa. Eikö saatana mene millään?
Kato nyt saatana sitä lihasanatomia karttaa, ni tajuat:
http://skeletonsandmore.com/cart/images/Muscle8946.jpg
Saatko polviin massaa? Et saa, kun siinä ei ole lihasta mitä kasvattaa!
Ei jumalauta voi olla noin kovapäistä, että ei suomenkieltä ymmärrä.
No miten sitten jollain kaverilla kuten Martin Keamyllä on tuollaiset paksut ranteet ja kyynäräpäät?
http://www.lostpedia.com/wiki/Martin_Keamy
Eli kyllä siellä lihasta täytyy olla.
Näytä kuva jostakin "paksusta" ranteesta ja kyynärpäästä.
Luusto tekee ranteesta ja kyynärpäästä ison, ei lihakset.....et sitten oo vissiin tutkinut lihaskarttaa?
voi olla yhtäaikaa paljon läskiä ja erottuvat lihakset? aika mahdoton yhtälö ellei sulla ole TOSI paljon sitä lihasmassaa
ja vaikkei kämmenissä juuri ole lihaksia, niin kyllä nekin kasvaa pikkuhiljaa
ja ketä kiinnostaa joku KÄMMENIEN ja SORMIEN koko? ei niitä edes huomaa kun katse kiinnittyy paksuihin forkkuihin.
Itse myöskin omaan suhteellisen pienet kädet, mutta ei se minua haittaa. Ja on tullut myöskin todettua, että kämmenen koolla ei ole esimerkiksi puristusvoiman kanssa juuri mitään yhteyttä. Monilla kavereillani on todella isot käpälät, mutta ei ole puristusvoimaa yhtään enenpää, osalla vähemmänkin. Jos tappelemisen kannalta ajattelee, niin pieni kova nyrkki sattuu vain enemmän. Pintapaine juunou. Itse nyrkkeilysäkkiä paljon hakanneena tiedän että lyöntivoima tulee jaloista, keskikropasta, jonkinverran rintalihaksista ja ojentajista, mutta nyrkin koolla siinä ei ole mitään käytännön merkitystä, kyse on tekniikasta.
Sulla on selkeesti kehon kuvan vääristymä. Samanlainen kuin anorektikoilla. Kuvittelet että sun kehossa (sun tapauksessa nivelissä ja sormissa) on jotain vikaa vaikka kaikki terveet näkee ettei näin ole. Tuo läskin tuijottelu on kanssa vaaran merkki.
Eli HAE NYT PERKELE AMMATTIAPUA LÄÄKÄRILTÄ!
Kyllä on perseestä tämä käyttöliittymä...
Ihme porukkaa täälläkin. Missä mä muka kuvittelen? Mä olen pistänyt kuvaakin ihmisistä joilla on ranteet ja kyynärpäät normaalit ja mulla ei noin ole.
Eikö se mene perille että epänormaaleja ranteita tai kyynärpäitä ei juurikan ole olemassa. Eikö sekään fakta mene perille että sinulla selvästi on vääristynyt kehon kuva. Eli sama kun anorektikolle kertoo että hän on liian laiha, mutta hän vittaa sille kinttalla.
Jos sulla on isot lihakset siimat, niin syö riittävästi ja tee maastavetoa, kyykkyä ja penkkipunnerrusta, niin alkaa tulemaan kokoa.
Niin, että voiko maastavedolla leventää lantiota? Minulla se on ihan hirveän ohut. Kaveritkin melkein nauravat minulle. En kestä tätä: haluaisinkin siis tietää, onko lantiossa lihaksia? Tehän sen varmasti tietäisitte, kun olette kerran niin viisasta porukkaa. Siltä ainakin vaikutatte... (Tai sitten vaan yritätte vaikuttaa...)
Mut olisi oikeasti tosi kiva, jos joku ystävällinen nyt kuitenkin kertoisi niitä treenivinkkejä, joilla parantaa ranteiden lihaksia, koska niitä TODELLAKIN VOI kehittää treenaamalla. En vain ole keksinyt vielä semmoisia liikkeitä... Mut voisko joku kertoa sellaisen?
Sitten toinen juttuni liittyy ruokailuun. Pärjääkö yhdellä aterialla kuinka pitkälle? Tavoitteenani on saavuttaa Mr. Olympia samana vuonna, kun täytän 30 vuotta. Se on ollut haaveenani jo lapsuudesta. Niin, että voiko? Ajattelin sen itse niin, että söisin tuhdin aamupalan (noin 3500 kaloria) ja sitten lenkkeilisin seuraavat kolme tuntia tuolla purtsilla, ja sitten kun aika on täysi, voisin mennä takaisin kotiin nukkumaan, kun tuo kuntoiluhan on tunnetusti aika työlästä puuhaa... Niin, että miten toimisi tällainen systeemi? Pakkiksessa ihmiset eivät tunnu oikein ymmärtävän näitä minun kysymyksiäni, tai sitten he eivät vaan yksinkertaisesti ole kiinnostuneita auttamaan...
No jokatapauksessa, olisi tosi kiva jos auttaisitte, olen tosi pulassa nyt!