että jaksotettaisiin työelämä siten että vuosi työtä ja vuosi lomaa, siten jaettaisiin työpaikat niitä tarvitseville. Koska niitä ei ole tarpeeksi, eikä tule enää olemaankaan tarpeeksi kaikki on niin koneellistettu ja automatisoitu tänäpäivänä ja lisää automaatiota tulee, mutta oikeaa ihmiskäsin tehtävää työtä ei. Yritykset mieluummin investoivat robotteihin, nehän tuottavat yritykselle voittoa, vaikka pidemmän päälle meneekin tappion puolelle sillä nämä robotit eivät osta mitään koskaan. Muuta kuin korjaajapalvelua, sitä tuleekin riittämään tulevaisuudessa. Kaikki korjaamaan siis automatiokoneita, tulevaisuuden ala siinä. Ilmaista neuvontaa, käytä hyväksesi jos ymmärrät tästä jotain.
Oikeus ja kohtuus
elämässä olisi
3156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
jos sitä jäät odottelemaan, olet taatusti loppuikäsi työtön.
Sen sijaan että käytät energiaasi turhaan filosofointiin, hae töitä.
kun ei tuota edes ymmärrä että täällä kirjoittelee muutkin kuin työttömät. Itse teen työtä minkä kerkiän, ei niitä tarvitse hakea enää, mutta kirjoitella täällä siitä huolimatta saan jos tahdon. Elämässä on oikeutta ja kohtuutta mikäli ihmiset vaan haluavat niin, mutta kaltaisesi rotat eivät sitä salli, vaan haluavat kaiken säilyvän ennallaan taikka huonontuvan joillin ihmisillä. Sinulta on turha odottaa oikeutta ja kohtuutta kun et edes kijoituksia ymmärrä kuten on tarkoitettu. Haeskele sinä niitä töitäsi vaan, kun ovat kerran hukassa.
ymmärrä, mitä tarkoitin. Sinun kirjallinen taitosi (ja ilmeisesti myös luetunymmärtäminen) ovat sen verran kehnoja, että ajatustasi on valitettavasti vaikea ymmärtää. Mutta toki sinulla on oikeus tänne kirjoittaa. Tuohan se hauskuutta muiden elämään varsinkin, kun pinnasi palaa noin herkästi.
Minulla ei ole ongelmia, töissä olen tällä hetkellä. - Kyllä se suurin työsarka on tulevaisuudessa aivotyössä.
Hyvää työpäivänjatkoa.