Olen ollu sinkku 1,5v. Tänä aikana olen tavannut useita miehiä. On se vaan niin harmillista että vaikka tapaan paljon miehiä, ja ihastun herkästi, niin miten ne kaikki voi vaan olla niin v***n vääriä?!!
Miksi sitä ei vaan vois jo löytyä, sitä yhtä ja parasta, oikeeta?
Miksi sitä ei vaan vois jo löytyä, sitä yhtä ja parasta, oikeeta?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Katso peiliin,syy näkyy siinä.
Itse erosin useita vuosia sitten ja olen seurustellut sen jälkeen muutaman kerran. En mielestäni vaadi mitään ihan mahdottomia, mutta tunnun törmäävän aina mitä kummallisimpiin tapauksiin. Alussa on mahdotonta huomata isojakaan "vikoja", mutta pikkuhiljaa ne paljastuvat.
Yksi etsi suhteen aikana uusia valloituksia treffipalstalla, vaihtoi vain nimimerkkiä ja teki uuden profiilin. Yksi oli sairaan mustasukkainen. Yhden itsetunto oli niin onneton, että en jaksanut pönkittää häntä koko ajan. Samalla hänellä oli vielä melko paha erektiohäiriö. Yksi oli juuri eronnut, mutta täysin kiinni exässään. Yhden jutuista ei koskaan tiennyt, oliko ne totta vai ei. Itsekehussa hän oli mestari.
Eipä ihme, että ei oikein enää jaksa innostua. Tottahan on, että ne hyvät on varattuja. Niiden parisuhteet kestää. En ole itsekään täydellinen, olenhan eronnut. Olen siis ansainnut ikuisen yksinäisyyden.
Juu, kuule sitä minäkin mietin. Että miksei se ikinä osu kohdilleen, ei ikinä! Miksen onnistu ihastumaan sellaiseen, joka on minusta kiinnostunut. Ja miksi ihmeessä sukat pyörähtää jaloissa sellaisen kohdalla, joka ei sit taas tunne samoin. Ei, en ole sitoutumiskammoinen. Ja ei, en myöskään tavoittele kuuta taivaalta. Tiedän, miltä se tuntuu kun kolahtaa ja toki niin on käynytkin. Mutta kun menee ristiin! Ja jos ei sitä kolahdusta ole, ei jutusta myöskään mitään tule, kokeiltu on. Sitä "yhtä ainoaa oikeaa juuri minulle luotua" en usko olevan olemassa, luojan kiitos, mistä maailman kolkasta häntä osaisi etsiäkään. Mutta tiedän, että on olemassa minulle sopivia, kun nyt vaan kerrankin olisin oikeassa paikassa oikeaan aikaan...
" Ja miksi ihmeessä sukat pyörähtää jaloissa sellaisen kohdalla, joka ei sit taas tunne samoin"
Ongelma on "liian yleinen maku". Eli se on fetisoitunut juuri sellaisiin ihmisiin, joita kulttuurissamme pidetään kauniina/ hyvän näköisinä.
Heitä on kuitenkin vähän ja koska kaikki ihastuvat heihin, he ovat hyvin valikoivia. Hiotumpi oma persoonallinen maku miesten suhteen on "paljon tuottoisampi". Omat makumieltymykset ovat kyllä muokattavissa ja niitä voi ammentaa muualtakin kuin Cosmopolitanista esim. erilaisista alakulttuureista.
se voi tulla vastaan. juuri kun vähiten sitä odotat. ja ne väärät voi ottaa saatuna,ei menetyksenä. tsemppiä sulle,kesää on vielä jälellä! ;)
kauniita ajatuksia, mutta niin kliseitä.. vain kestosinkku voi ymmärtää (huokaus)