Pitäiskö tuntea jonkinlaista myötätuntoa tai sääliä kakkosia kohtaan?
Ihan KAMALIA kohtaloita raukkaparoilla. Nyyyh... nyyyh...
Ensin hehkutetaan tällä palstalla (ja muillakin blogeista puhumattakaan) miten ihania ukkomiehet ovat, ja vähän ajan kuluttua itketäänkin jo sitten Särkynyt sydän palstalla.
Siinä sivussa saa sitten vaimot kaiket vihat niskaansa. Vaimojen syytä jos mies on jättänyt.
Ihan KAMALIA kohtaloita raukkaparoilla. Nyyyh... nyyyh...
Ensin hehkutetaan tällä palstalla (ja muillakin blogeista puhumattakaan) miten ihania ukkomiehet ovat, ja vähän ajan kuluttua itketäänkin jo sitten Särkynyt sydän palstalla.
Siinä sivussa saa sitten vaimot kaiket vihat niskaansa. Vaimojen syytä jos mies on jättänyt.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Riippuu mistä kakkossuhde on alkanut, jos mies on huijanut alunperin -katse kääntyy mieheen. Aina ei ole naisille tarjolla hyviä miehiä riittävästi, siitäpä kai ne kakkosetkin syntyy. Itse en ole kakkonen ja tietenkin toivon ettei kenenkään miestä kukaan vie. Mutta mistä sä tiedät ikinä mitä oikeasti on tapahtunut alussa ja sen jälkeen. Tietysti aina voi uskoa että vapaana on joku hyvä. Mutta kuka katsoo vanhempia naisia enää, paljonko on valinnanvaraa. Olen 29 ja hyvä jos muakaan enää kukaan katsoo, revi siitä.
Yksilökohtaista ja eihän se pettäminen hyvä asia ole
tuon iän kanssa. Itse olen yli 40v ja kaiken ikäisiä miehiä on tarjolla. Monet 20v nuoret miehet tykkäävät aikuisista naisista, jotka ovat sinut itsensä kanssa ja jotka nauttivat seksistä näyttelemättä orgasmeja. Ja tietysti on oman ikäisiäni ja vanhempiakin. Olen kyllä aika nätti, että silläkin lienee osuutta asiaan. Uskon, että ikä vaikuttaa mieheen vain silloin, jos haluaa vielä lisääntyä ja perustaa uuden perheen.Ja toinen vaihtoehto nuorista tytöistä pitäville on juuri se lapsellisuus, joihin uppoaa kaikki ukkomiehen valheet.
sääliä kerjäävän, ihan on oma tulkintasi. kun vain tarpeeksi moni pettäjä ja kakkosuutta harkitseva lukisi tuon niin varmasti joku säästyis tältä paskalta.
se mikä mulle ei uppoa päähän on se, että mistä näitä vastuuntunnottomia pettäjiä oikein sikiää? satutetaan ihmisiä julmasti ihan tieten tahtoen. rellestetään just niin kuin itse halutaan, piittaamatta yhtään siitä, mitä tehdään toisille ihmisille? tuhotaan ykkönen, tuhotaan kakkonen, jopa omat lapsetkin. ja vain seksin takia. jotkut ihmiset ovat hulluja, sairaita. ja sitten vielä ihmetellään, kun vaimo tappelee kynsin hampain lapsien lähihuoltajaksi, kuka haluaa tuollaisen ukon lapsiensa lähelle, ihan muun arvomaailman itse haluan lapsilleni.
kaikille,, ja varmaankin on vaimon syy, jos mies jättää,,ja jos joku täällä nyyhkii, niin juuri te, jopa sinä, NAUTTIKAA HYVÄT IHMISET ELÄMÄSTÄ; se on liian lyhyt tuhlattavaksi,,