Tatuointi niskaan, korvan taakse?

Olen ajatellut ottavani tatuoinnin niskaan, tai paremminkin tuohon korvan taakse, jossa on paljasta ihoa hiusrajan-korvan-niskan "välissä". Onko kovin herkkä alue, eli tulisiko sattumaan kovin paljon?
23510
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itsellä on koko kaulan ympäri eikä juuri missään kohdassa sattunut, ehkä juuri edessä eniten muttei oikein kivuksi vielä nimittäisi. Kipu on niin yksilöllistä, joku ei kestä hyttystäkään, toinen taas sietää isompaakin leipäveistä.

Äänestä
  • Tatskakoneen ääni kyllä kuuluu mukavasti jyrinänä korvissa. Mutta mitään normaalia kovempaa kipua ei mulla ainakaan tuntunut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


just asking kirjoitti:

Olen ajatellut ottavani tatuoinnin niskaan, tai paremminkin tuohon korvan taakse, jossa on paljasta ihoa hiusrajan-korvan-niskan "välissä". Onko kovin herkkä alue, eli tulisiko sattumaan kovin paljon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu