Palstaileeko täällä ketään contactcenter-henkilöstöstä, esimiehiä, siis miten olette ajaneet yleiskorotuksia läpi työpaikoillanne?
Kiinnostaisi tietää, kuinka saisin tän 1550 e/kk:ssa nousemaan yli kahden tonnin, jotta ei tarttis omaisuuttaan realisoida.
Callcenteresimiehen palkankorotustoive?
4
3203
Vastaukset
- esimiesmä
ei helvata, siis sä oot esimies tommosella palkalla? HAHAHAHAHAHAHAHAHAAA
- Petter X
Nämä call centerit ovat jossain hevon kuusessa, eli pikkukaupunkien työttömiä tai työttömyyden riskin uhkaamia palkataan pikku pikku palkalla. Työnantaja on joku Sekunda telephone center Oy Plc, ravintoketjussa kaikista alimpana. Sekundaluokan palvelunmyyjä, joka on useamman portaan päässä varsinaisesta asiakkaastaan. Ei sellaisessa voi päästä mihinkään muuhun kuin tuollaiseen helvetin naurettavaan räkäliksaan.
- -andy-
Hakeudu opiskelemaan joku kunnon ammatti ja jätä ne callcenterhommat muille... Sehän on suojatyöpaikka, ei sellaista työtä kenenkään kanannata pidemmän päälle tehdä. Elämän ekana työpaikkana se on jollekin teinille ihan ok...
- Ansaitsee
Tavalliset duunaritkin ansaitsee, siis parikymppisetkin, lähemmäs pari tonnia; ainoa ero on, että kauluspaitaa ei käytetä. Ja jos on työhaluinen ts. ahkera, voi urakalla tienaa 1-400 euroa till kuukaudessa...että ei kun kunnon töihin.
15 vuotiaat koululaiset tienasi kesäduunissa enemmän!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 961589
- 741394
- 501317
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041208- 531196
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9955- 36817
- 60761
- 49754
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41725