Eli ideana laittaa etutukka kahdella nipsulla ylös ja haluaisin takahiusten näyttävän vähän normaalia paksummilta -> isot loivat lainekiharat? Vähän niinku ennen puhuttiin pehmiskiharoista.
Muistan että oon joskus saanut sellaiset kiharat lapsena kun on ollut paksu letti/letit päässä. Mutta miten latvat, en haluaisi et ne jää suoriksi.
Myös hiusten pituus on lyhyempi kuin pentuna, eli ulottuvat olkapäille -> en haluaisi että "nousevat" kiharoiden kanssa kovin paljon.
Isot lainekiharat
3
1600
Vastaukset
- *kia
Kannattaa kokeilla rullilla..niillä saa hyvin volyymia tukkaan ja mitä pienemmät rullat sen kiharammat hiukset :)
minulla. Ratkaisin sen käymällä kampaajalla ja teetin pehmennyksen isoilla rullilla ja nyt on kiva kesätukka jota ei tarvitse liiemmin laitella.En jaksanut joka aamu laitella rullia tai kihartaa, rasittaahan se hiuksiakin joten aamulla vaan kastelee ja puristaa kiharoille ja eiku menoks:)
- ap.
Luulin, ettei kampaajat enää tee niitä. Tää olikin hyvä vinkki! Tosin juhlat on jo lauantaina ja sitä ennen en taida ehtiä kampaajalle, joten rullat saa kelvata hätävaraksi :).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663372Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh453184Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1222688- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä861487- 391330
- 821199