vastauksia ja mielipiteitä!!

Eli Jos käyttää e-pillereitä niin voiko ottaa jälkiehkäisyn, koska olen nyt epävarma viel koska vasta alotin e-pilsut ja jne.. tulee välillä ripuli ja silloin se teho saattaa heikentyä.

Eli voiko ottaa jälkiehkäisyn niku pitääki 72 h sisäl ja jos käytän pilsui niku normaalist ja tavallisest?
1136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Voit ottaa jälkiehkäsyn ja kannattaaki jos oot ollu yhdynnässä edellisen 7 päivän aikana, jos et ni sit syöt niit vaa normaalisti ja käytät lisäehkäsyy seuraavien 7 päivän ajan ja sillon ei tartte ottaa jälkiehkäsyy..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön? kirjoitti:

Eli Jos käyttää e-pillereitä niin voiko ottaa jälkiehkäisyn, koska olen nyt epävarma viel koska vasta alotin e-pilsut ja jne.. tulee välillä ripuli ja silloin se teho saattaa heikentyä.

Eli voiko ottaa jälkiehkäisyn niku pitääki 72 h sisäl ja jos käytän pilsui niku normaalist ja tavallisest?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu