Ollaan seurusteltu nelisen vuotta. Yhdessä ollaan asuttu aina välillä, alussa parisen vuotta, nyt aina välillä, kun elämäntilanteet on sellaiset että yhdessä ei voida asua (työ/koulu). Kaikki menee loistavasti mutta viimeisen vuoden ajan minulla on ollut ongelmia halujen ja yleisen koskettelun kanssa. Suuteleminen ei tunnu miltään, seksi ei tunnu miltään. Olen yrittänyt kaikkeni että tilanne muuttuisi ja tästä on keskusteltukin. Ollaan kokeiltu romanttisia illallisia, pieniä lomia, asusteita, leluja - mikään ei tunnu auttavan. Tuntuu kuin suutelisin/rakastelisin ystävää.
Pitäisikö tässä jo luovuttaa vai vain kestää. Onko kukaan ollut samanlaisessa tilanteessa ja miten tilanne on ratkennut?
Pitkä parisuhde
2
544
Vastaukset
- varpaissa asti
Kyllä suutelemisen pitää tuntua varpaissa asti, muusta mukavasta puhumattakaan.
- suhde
kestänyt 4 vuotta ja ei ainakaan vielä ole seksi tai mikään muukaan alkanut kyllästyttää. vieläkin mies saa perhosia mahan pohjaan ja päässä vaan humisee kunnolla suudellessa,tuntuu että rakkaus toista kohtaan vaan kasvaa.kyllä meilläkin pukeudutaan välillä seksihepeniin siis korjaan minä pukeudun ja hassutellaan. se tuo piristystä ja vaihtelua.nyt kun on kesä,lähtekää vaikka soutelemaan,sitte vaa yksinäiseen saareen ja koivujen helmaan rakastelemaan..testattu ja ihana muistella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 915846
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804762Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv912988Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262770Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252026Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191486Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351047Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851018Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125940- 48744