Kertokaa vinkkejä, millä voisi saada lisää eloa hieman kuolleeseen suhteeseen. 2kk sitten elämä oli tyttöystäväni kanssa ihanaa ja jokainen hetki tuntui kuin taivaalta. Nyt kuitenkin heti sen jälkeen, kun uskaltauduin vihdoin ja viimein laittaa itseni likoon tämän suhteen takia, on asiat vain mennyt minun mielestä huonompaan suuntaan. Tyttöystäväni kertoi, että häntä hieman ahdistaa mutta haluaa silti viettää aikaa kanssani, koska välittää suuresti minusta. Viime perjantaina toimitin hänen kotiinsa kortin sekä ruusun. Hän ilahtui suuresti. Mutta miten saada suhde toimimaan jälleen samalla tavalla kuin 2kk sitten. Onko teillä muilla vinkkejä asiasta? Vai pitääkö vain antaa ajan kulua, että ahdistus katoaa jolloin hän voi taas täysillä keskittyä suhteeseen?!
Millä piristää
Rakastunut88
61998
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
minulla on aivan sama juttu kuin sinulla.. enkä tiedä ollenkaan mitä tehdä
Ja varsinkin kun välittää oikeasti hyvin paljon toisesta...olen täysin hukassa asian kanssa..tänään vielä riideltiin puhelimessa, pelkään vain että se on nyt ohi koko suhde tänään illalla kun jutellaan...hän on kuulemma ajatellut asioita...voi veljet...vajoan suohon jos niin käy..
Mulla on sama juttu.. Ja lomallekin nyt pitäisi yhdessä lähteä, mutta jotenkin ei vain luista..
Miten saisi kipinän takaisin?
Tein itseni takia asian eteen jotain, minkä ajattelin auttavan ja ainakin se auttoi meidän osalta! Kerroin tyttöystävälleni, että olen epävarma suhteen tilanteesta, sillä hänen käytöksensä on muuttunut radikaalisti viimeaikoina. Saimme asiat puhuttua jonka jälkeen hän kertoi tykkäävänsä minusta yhtä paljon kuin aina ennenkin!
Jep, se ratkaisu on muuten puhuminen=)
elän täl hetkel iha samas tilantees ku kyseisen nimim. rakastunut88. välitän poikaystävästäni paljon mutta tällä hetkellä tuntuu et kaikki kipinä kadonnu. ollaan tosin jo hetki oltu yhdessä mutta paljon on muuttunut sitte ensihuuma. ymmärrän sen että ei ikuisesti sitä voi kestää mutta oishan se kiva että sais silti sitä huomiota. poikaystävä täl hetkel intis ja tuntuu et se repii suhteen iha rikki. ei olla mistää pystyny viime aikoin nauttimaa ku riidellää koko aja iha pikkuasoist.