nuvaringin lopetuksen jälkeen?

Onko kellään kokemusta elämästä nuvaringin lopettamisen jälkeen? Itse lopetin noin helmikuussa käytön. Tämän jälkeen tuli muutamat normaalit luomumenkat ja siihen loppui. nyt on kohta jo kaksviikkoa myöhässä ja naamaan ilmestynyt ihmeellistä hormooninäppylää. Onko muilla kokemusta tälläsestä, et pitäiskö kipaista apteekkiin hakeen testi vai onko normaalia....?
1164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

jos noin on, niin voihan ne jäädä muutenkin pois... oon pitänyt semmosta nyt viikon eli vasta alottanut, mutta en halua, että ne taas katoaa.. joskus aikoinaan menkat loppu pariks vuodeks laihdutuksen takii..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nyppylä kirjoitti:

Onko kellään kokemusta elämästä nuvaringin lopettamisen jälkeen? Itse lopetin noin helmikuussa käytön. Tämän jälkeen tuli muutamat normaalit luomumenkat ja siihen loppui. nyt on kohta jo kaksviikkoa myöhässä ja naamaan ilmestynyt ihmeellistä hormooninäppylää. Onko muilla kokemusta tälläsestä, et pitäiskö kipaista apteekkiin hakeen testi vai onko normaalia....?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu