Clement Amerikassa

Clement Kjersgaard haastatteli David Horowitzia.
Horowitz vaikutti melko häiriintyneeltä mielipiteineen ja haastattelija vei pisteet kotiin.

Mitä mieltä olette?
3155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pidän muuten Clement Amerikassa ohjelmasta,mutta eilinen jakso oli Clementin pohjanoteeraus.Haastateltavan keskeyttäminen alkoi heti alussa ja jatkui ohjelman loppuun.David Horowitz puhui mielestäni täyttä asiaa ja olen hänen kanssaan täysin samaa mieltä.Ranskan,Tanskan,Lontoon ja Madridin tapahtumien takia uskon monien eurooppalaisten olevan hänen kanssa samoilla linjoilla.

Äänestä
  • mielestä Hiroshimaan pudotettu pommi oli palvelus koko maailmalle ja sitä rataa.
    Hui kauheita nuo muslimit.

    Äänestä

  • joojooj kirjoitti:

    mielestä Hiroshimaan pudotettu pommi oli palvelus koko maailmalle ja sitä rataa.
    Hui kauheita nuo muslimit.

    Ydimpommit vuonna 1945 lopettivat julman ja epäihimmillisen diktatuurin.Nykyisin Japani on mitä demokraattisin ja ystävällisin maa.
    Äärimuslimit ovat kauheita.Heitä vastaan tulee taistella,sillä sinisilmäisyys tuhoaa eurooppalaisen kulttuurin.Kuten Horowitzkin sanoi,jos pilapiiprroksiin vastataan tappamalla,voi heiltä odottaa mitä tahansa.Eli ei tarvitse edes olla Suuren Saatanan liittolainen,pieni loukkaus islamin suuntaan riittää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Katsoiko kukaan? kirjoitti:

Clement Kjersgaard haastatteli David Horowitzia.
Horowitz vaikutti melko häiriintyneeltä mielipiteineen ja haastattelija vei pisteet kotiin.

Mitä mieltä olette?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu