Tein eilen pitkän harkinnan jälkeen istellen frenelum lävärin. ei oo voinu muutakuin ihailla sitä, miten hieno se on, ja tuskin maltan odottaa, että pääsee kokeilemaan miltä tuntuu käytännössä. Toiset varmaan tykkää ja toiset ei. Ihan henk koht asia. Itse en tykkää kun on näkyvillä paikoilla reikiä, joista ei ole mitään fyysistä iloa. Sensijaan frenumin pitäis tuottaa lisää fyysistä mielihyvää, niin kumppanille, kuin itsellekin.
Nyt olis kivaa saada tietoa ja kokemuksia, niiltä joilla semmoinen on. Esim. miltä tuntuu, satuuko aluks, paraneminen, milloin sänkyyn uskalsi ekan kerran yms muita kokemuksia..
Frenum! Kokemuksia??
6
1563
Vastaukset
- FrenumBoy
Ei taida olla ihan yleisimmästä päästä lävistyksiä??
- TT-
Ainakin viikko kannattaa olla köyrimättä, ettei heti lähe irti tai tuu tulehusta. Itelläni on prissi albert lävistys. Viikon itsekkin odotin ;) ja odotus palkitaan, on sen verran hyviä keksintöjä nuo genitaalilävistykset. Omaa muija tykkäs paljon ;) Ajtteli itekkin seuraavaks tota frenumia kans. Oliko helppo tehä ite??
- FrenumBoy
Oli melko helppo laittaa itse. Olis kyllä ollu ne reikäpihdit melko tarpeen, kun toi nahka tossa paikassa on aika venyväistä. Terävä neula kyllä hoiti homman. Tein reijän 2mm neulalla, kun apoteekissa ei ollut korun kokoista eli 1.6mm. Meni ainakin koru helposti läpi.
Tota Prinssi Albertia oon miettiny kovasti, mut aloitellaan vähän helpommalla ensin. Se pitäee varmaan käydä ottamassa ihan ammattilaisella.
Oliko PA kivulias?
Miten on vessassakäynnin kanssa. Meneekö istumahommiks?
Entä korun paksuus?
- frenum
moro, oon kanssa miettinyt ton frenumin ottamista ja tulikin mieleeni että saako esinahan vedettyä vielä korun oton jälkeen eteen vai onko se sitten aina takana. Armeijassa oon ja voi tulla vähän komennttia jos on tollanen:) kuinkan hyvin tollasen frenumin huomaa?
- Stadin Kundi
Kohta 4 viikkoa ollu Frenum ja vieläkin kosketusarka! Ei pysty harrastamaan mitään seksuaalista! Tuntuu olevan paranemisaika pitkä! :(
- Stadin kundi
Korjaus äskeiseen postaukseen!...Eli kohta tosiaan 5 viikkoa täynnä Frenuin ottaisesta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751962Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361690Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81317Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241142Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561136Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151016- 59921
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57908