Tuli sitten kokeiltua yhtä konstia kainalohien poistamiseksi. Hajussahan kyse ei ole hikoilemisesta sinällään, vaan bakteereista. Tietysti kosteassa ympäristössä bakteerit kasvavat hyvin ja tuottavat pahaa hajua. Joka tapauksessa vetäisin eilen illalla käsihuuhdetta (n. 80% alkoholia, sellaista mitä sairaaloissa on)kainaloihin ja aamulla deodorantit ihan normaalisti. Nyt 15 tuntia myöhemmin voin sanoa, että hiki ei haise yhtään. Koko päivän hikoilin töissä ja sen jälkeen vielä treenit päälle. Normaalisti olisin jo puolenpäivän aikaan alkanut vältellä työkavereita pahan hajuni takia. Nyt kainaloissa tuoksuu edelleen raikas deodorantti. Aivan uskomaton kokemus.
P.S. Tietääkö kukaan, miten bakteerit saa vaatteista pois? Eihän ne esim. 40-asteen pesussa kuole. Jotkut vaatteet haisevat pyykin jälkeen yhtä pahalle kuin ennen pesua. Vai pitääkö vaan heittää roskiin ja ostaa uusia?
paras deodorantti
eccu
1
641
Vastaukset
- poutapekka
60 asteen pesu on keksitty, joten sitäkin voi välillä käyttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161