mulla oli helskutin hyvä kalusto ennen kuin tuli uudet säännöt hampaiden pesuun, siis tunti syönnin jälkeen saa vasta pestä, ei koskaan aikaisemmin. Ennen pesin puoli tuntia syönnin jälkeen, kun väli nostettiin tunniksi, on hampaiden pesu iltaisin jäänyt. Luennoilla ja harrastukset(jäävuorot jäähallissa) venyvät klo 22.00 asti ja sitten pitää vielä jotain suuhun panna treenien jälkeen. Eipä ole jaksanut enää tuntia valvoa kun koko päivä klo 6. alkaen menossa. Siispä ei voi enää pestä iltaisin hampaita ... nyt on reikiä ja hampaat paskan keltaiset vaikka en ole ikinä alkoholia vielä juonut puhumattakaan mistään tupakasta... voi vittu tätä suomalaisten hammashoidon opetusta!Ei ihme jos puoli kansaa kulkee nyt risoissa hampaissa.
Vastaukset 5
sen verran vois joustaa.
- SUUHYGIENISTIT
ovat noottia lukeneet! Ovat sanoneet ettei hampaita SAA PESTÄ kuin vasta tunnin päästä syönnin jälkeen! Lukekaapa aikaisempia viestejä!
- vaan
SUUHYGIENISTIT kirjoitti:
ovat noottia lukeneet! Ovat sanoneet ettei hampaita SAA PESTÄ kuin vasta tunnin päästä syönnin jälkeen! Lukekaapa aikaisempia viestejä!
Mitä sillä väliä,jos ovat kirjoittaneetkin. Eihän tämmöinen palsta ole mikään pakkosääntöjen julkaisupaikka.
Ja siitähän se riippuu,mitä syö. Herranjestas,jos poika tulee jääkiekkoharkoista, vai mistä senyt oli, syö muusia ja lihapullia ja keitettyä porkkanaa, niin ei siitä sellaista happohyökkäystä tule, ettei voi pestä hampaita ja painua pehkuihin, jotta jaksaa nousta aamulla aikaisin ylös!
Järjenkäyttö on sallittu,jos itse tekemisistään vastaa.
- Wuoko
Tapauksessasi ainut ratkaisu on syntymän jälkeinen abortti. Sen voi suorittaa esim. ampumalla itseään päähän pistoolilla. Toivottavasti toimit jo tänään, kiitos.
- Taas täällä
se kauhea Wuokko/Wuoko, ottakaa hänet kiinni ja viekää pakkopaidassa hoitoon tai hankkikaa mafia ampumaan jos ette halua itse linnaan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 681102
- 140879
- 78819
Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla
Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla (yksityisen asiakkaille Kela-korvaus jätetä423741- 38668
Mies miksi me ei voida aloittaa salaista suhdetta
Pakkoko siitä olisi kenellekään kertoa? Voitaisiin nähdä salaa jossain eri paikkakunnalla.72624Salassapito ja kunnan hommat
Hyryllä alkanut olla ihmeellinen tapa että minä kuulen kunnan tapahtumista kylältä yhden henkilön toimesta. Tiedotusta h14617Milloin mies aloitetaan
Joku kiihkeä romanssi tai vakavampi suhde..? En jaksa enää olla yksin. Sä taidat haluta olla yksin.37584- 94559
En enää mies ikävöi sinua niin paljon
Jos nyt vain pysyttelisit pois näköpiiristäni vielä kesän yli näiden useiden kuukausien jatkeeksi, niin luulen että kaik55543