En ymmärrä vaimoja jotka eivät muka huomaa miehensä käytöksessä mitään poikkeavaa, siis silloin kun mies käy toisen naisen luona bylsimässä. Miten voi olla mahdollista että mies käy vuosia toisen naisen luona lähes viikottain, ja vaimo ei kotona tajua mitään?! Minusta se on uskomatonta! Ja mies viettää öitäänkin tämän toisen naisen luona ja toisessa kaupungissa! Heti kun vaimo ja lapsi häipyvät kotoa jonnekin, ottaa mies toiseen naiseen yhteyttä ja pyytää yösijaa ja haluaa kiihkeesti naimaan!!! Ja taas vaimo ei tiedä mitään ja ilmeisesti luulee että kaikki heidän liitossaan on ihan hyvin! Huh ,...ihmeellistä touhua! En tiedä mitä tapahtuisi jos vaimo saisi joskus tämän kaiken tietää, voi olla että se olisi sen liiton loppu!
vaimot...
ihmeellisiä...
161180
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Sitten vasta vaimolla väärin menee, jos huomaa. Hänhän on silloin mustasukkainen, sairas haukka vahtimassa miestään. Reilu peli olisi parempi. Kerrotaan vaimolle.
sellaisia miehiä, jotka luulee, ettei työpaikalla olla tietoisia toisesta naisesta eli ko. henkilöllä on toinen nainen. Älykkyysosamäärä riittäisi mensan jäseneksi, mutta on niin naivi.
Vaimo ei alennu noin alas. Sinulla ei ole se tieto, että tietääkö vaimo vai ei. Pidä huoli vaan ihan itsestäsi, vaikka se vaikeaa tuntuu olevankin.
kaikki vaimot ei edes välitä
tietää.
Pitävät miehiään niinkun lapsina
joka haluaa kaupassakin koskea joka tikkariin.
Moni on tyytyväinen siihen elintasoon joka on
miehen avulla saavutettu.
Samoin moni mies tyytyy siihen että on
kotona vaimo joka on kuin kiiltokuva,
hyvmyilee ja koti on aina edustuskunnossa.
Mies voi sitten matkoillaan kuksia
toisen naisen kansa joka on vaan sitä varten.
Kaikki ovat tyytyväisiä.
Sehän on elämäntapa!
Meitä on moneen junaan ja
kuin me voitaas toisen mieleistä
tapaa ja omasta mielestä hyviä
tekoja moittia tai arvoostella?
Ainakan jos ne ei meän soppaa käy syömässä.
Toinen tykkää äiteestä
toinen tyttärestä.
no siinä onkin semmonen juttu, että vaimos rakastaa sua oikeesti ja vielä luottaa, mitä et ole edes ansainnu. Mut osaa naisetkin ola kieroja, toivon todella että se tekee sitä samaa kun sä itse olet pettämässä vaimoasi. Mitäpä luulet mitä tulee tapahtumaan kun jäät kiinni? varmaan vaimo tulee silittää päätä.....
että on mies tuomassa turvallisuutta ja kulissit on pystyssä eli voi sanoa olevansa liitossa. Eronnut tai sinkku, niillä on ikävä kaiku. Puhumattakaan, että pitäis olla yksin.
On tullut käsitys, että monet saattaa arvata, mutta sulkevat silmänsä. Koska, jos sanoisivat jotain, voisi joutua tekemään päätöksiä ja huomaamaan oikeesti, että liitto on hajoamis pisteessä. Olen itsekin syyllistynyt vastaaviin kulissehin, mutta onneksi toinen osasi nostaa kissan pöydälle. Enkä väitä, että olisin asian helposti hyväksynyt, mutta nyt vuosien päästä voin sanoa, että ratkaisu oli ainakin minun kohdalla hyvä. Oli pakkoa alkaa kehittymään yksilönä ja ihmisenä.
myös miehiin.
Eronnut mies on epäonnistunut
ja kuka sellasta haluaa myöntää?
Eronnut mies herättää myös
naisissa epäluulon, mikäs siinä
on vikana tai onko se ollut ns.
vaimon hakkaaja kun ero on tullut.
Monet hyväksyvät kylmän parisuhteen
kunhan kulissit säilyy.
Monet nukkuvat eri huoneissa ja syövät erikseen.
Usein ainoa asia mistä puhutaan on
lapset.
Eri autot vaikka mökkireissulle koko
perhe lähtee mennään omilla autoilla
joskus ihan peräkkäin.
että sä olet niin huono rakastajatar, ettei vaimo huomaa mitään.. Katsos sua ei huomaa, olet vain miehelle kepeetä lystiä.. Antaa ilmeisesti silti vaimolleen "kaikkea" niinkuin ennenkin ja todennäköisesti hellii vielä enemmän, koska potee syyllisyyttä tekosistaan! Joten vaomo on siis tyytyväinen ja kun mies on perheensä kanssa, "niin sua ei ole"!
Tiedän mistä puhun!! Jos mies rakastuu enemmän, niin se näkyy kotona, voit olla varma siitä:)
Yritäppä vähän enemmän
Oon täysin samaa mieltä kanssasi. Mies ei ole rakastunut tähän kakkoseen, joten helppoa on olla kotona "muina miehinä". Mies rakastaa vaimoaan, kakkonen ei ymmärrä olevansa pelkkää seksiseuraa. Niin se vaan menee.
onkin psykopaatti ja ei rakasta muita kun itseään niin siitä ei huomaa vaimokaan mitään eroa kun mies on yhtä tunteeton kokoajan.
rakkaudesta mitään, ainoastaan naimisesta ja bylsimisestä.
Mulla oli sairauden takia vaikea vaihe elämässä vuosi sitten. Olin vuoden ajan joka toinen viikko sairaalassa pari päivää hoidoissa. Jouduin menemään sairaalaan aina toiselle paikkakunnalle. Mieheni lähti aina viemään minua sairaalaan, ja samalla meni rakastajattarensa luokse niiksi päiviksi, kun olin sairaalassa.
Erosimme saatuani tietää tästä. Nyt olen terve ja mies sairas. Silloinen rakastajarkin jätti, ja miljoonavelat ovat ulosotossa, eikä mies ole enää itse työkuntoinen.
yleensä taitaa käydä, tavalla tai toisella se rangaistus sieltä tulee, ennemmin tai myöhemmin, jossakin muodossa! Hyvää bylsimistä, petturit! Pitäkää lystiä niin kauan kun pystytte ;)
palkkaansa on saanut?
Hyvä jos on päässy edes omilleen!
kun vaimo ei halua tajuta, niin ei tajua. Ja vaikka tajuaisikin, ei halua erota. Ihmiset ovat mitä erilaisimmista syistä naimisissa emmekä me, sinä tai minä sille mitään mahda! Eikä tarvitsikaan. Jokaisen oma asia.