Millainen olet

vihaisena..huudat,raivoat,pidät mykkäkoulua?...minä itse pidän mykkistä,,,joka saa miehen raivon partaalle ja sit siitä kasvaa vielä suurempi riita.Onpa outo juttu.
12269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

pitäs olla räjähdysvaaramerkki lähellä varoitamassa, ja se tapahtuu nopeesti. Ja vihastun miehen mykkökoulusta, se saa mutkin raivon partaalle ja joku tietää sen.
Ennen raivostuin, jos aikataulut ei pitänyt paikkaansa, niitä ei sitten meillä enää noudatetakkaan.
Lähdöt on kans hermoja kutkuttavia, koska mies tulee töistä 10 minsaa ennen lähtöö, eli mun pitää olla valmiina silloin.

Olen räjähdysaltis immeinen, mutta leppyminen tapahtuu yhtä nopeasti..

Äänestä
  • naiset olis tarkkoi kellost. mikä taas olis tälle omituista. mut kyl niinku kohteliaisuus syist yrittäis aina suoriutuu viisareist voitolle.

    Äänestä

pidän mykkäkoulua, vältän katsekontaktia. Olen todella rasittava...

Äänestä

rauhallisesti, miksi olen vihainen.

Räjähteleviä naisia en itse siedä lainkaan, mykkäkoululaisten kanssa tulen toimeen.

Äänestä

yli kymmenen vuotta, kun olin vihainen.

Silloin se mikä oli kädessä lensi huoneen poikki, ei kuitenkaan ketään kohti.

Äänestä
  • aika harvoin vihastuis. mitää ei tosin olis vielä hajonnu. eikä oo tainnu ovetkaa paukkuu.

    menis ohi ajan kans tai sit sellasel jäähykävelyl.

    ja sit ne unohtuis ne vihastuttaneet jutut aikanaan. ei oo mikää norsun muisti nimittäi.. heh

    Äänestä

Huutanut,lässsäyttänyt miestä naamalle,pitäny mykkäkoulua ja kerran taisin nakata miestä tuttelipurkilla,joka hajos seinälle.

Äänestä

sieltä ja poikittain. Mitään ei saada selvitettyä ja lapsellisella tavalla pyritään ärsyttämään toista aivan suotta.

Joskus tulee ääntä korotettua mutta kyllä yleensä on saatu riidat selvitettyä ihan puhumalla. Jos oikein kiehuu niin on parempi ottaa pieni happihyppely ja jatkaa sitten, muuten on käsillä vaan suurempi riita.

Äänestä

käytössä: sanan säilä sivaltaa, mykkäkoulu ja itkeminen. Tosin olen nopeasti leppyvä. Päiviä kestäviä mykkäkouluja en ymmärrä enkä harrasta ollenkaan. Pystyn murjottamaan n. tunnin, sitten yleensä en enää muista mikä oli mökötyksen perimmäinen syy...:D

Äänestä

ja yritän sitten pitää mykkäkoulua, jota kestää maksimissaan 5 minuuttia. Sitten sanon ääneen kaiken mikä mieltä kaivelee ja yritän selvittää asian. Onneksi toinen osapuoli on samanlainen, joten meidän riidat on nopeasti selvitetty.

Mä itse VIHAAN sitä, jos toinen ei osaa riidellä. Mykkäkoulu ja itsensä ylentäminen ("kerro sitten kun olet riidellyt loppuun") ovat juuri sitä.

Äänestä

Jotta mykkäkoulu on varmaan lähimpänä. En tosin oo ihan mykkä, voin mä jotain joutavia höpistä tai heitellä jotain pientä vittuilua.

Äänestä

ainakin itken. Se on joka kerta varmaan sama juttu. Mut siihen on hyvä lopettaa. ellei sit seksiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


khöm kirjoitti:

vihaisena..huudat,raivoat,pidät mykkäkoulua?...minä itse pidän mykkistä,,,joka saa miehen raivon partaalle ja sit siitä kasvaa vielä suurempi riita.Onpa outo juttu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu