Tiedättekö miehet mitä?

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=3500000000000009&posting=22000000036623858


Kai olette tietoisia naisten tyhmyydestä? Yllämainittu ketju taas kerran todisti että naiselle kelpaa huonokin mies kunhan vain joku on :)
23684
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Vaikka he hyvin tietävät miesten yleisesti ottaen olevan itsekeskeisiä hyväksikäyttäjiä, silti he suostuvat näiden kanssa kontaktiin.

Heillä näyttää tuo itsensä huijaamiskyky olevan vertaansa vailla. Uudestaan ja uudestaan uskovat miehistä hyvää, vaikka kaikki todisteet puhuvat päinvastaista.

Elleivät naiset olisi tyhmiä, jokainen mies joutuisi elämään ilman seksiä, ja ihmiskunta kuolisi sukupuuttoon. Ei varmasti huono vaihtoehto olisi sekään.

Äänestä
  • "Elleivät naiset olisi tyhmiä, jokainen mies joutuisi elämään ilman seksiä, ja ihmiskunta kuolisi sukupuuttoon."

    Tarkoitat, että nainen ei voi haluta seksiä, vaan että seksissä kyse on vain naisten hyväksikäytöstä?

    Äänestä

  • vtrfce kirjoitti:

    "Elleivät naiset olisi tyhmiä, jokainen mies joutuisi elämään ilman seksiä, ja ihmiskunta kuolisi sukupuuttoon."

    Tarkoitat, että nainen ei voi haluta seksiä, vaan että seksissä kyse on vain naisten hyväksikäytöstä?

    "haluista", vaan miesten perusluonteesta. Sinähän tiedät yhtä hyvin kuin minäkin, että miehet ovat hyväksikäyttäjiä. Eivät he naisia rakasta.

    Äänestä

päin, että naisille ei enää kelpaa mies kuin mies? Miksi kelpaisi, kuka haluaa olla vain hotellipalvelut miehelle ja miehen itsetyydytksen kohde (panomies se mies on eikös niin äijät?)

Eihän miehet halua olla miehiä, he haluavat olla panomiehiä, he eivät halua olla isiä, vain siittäjiä jne. Mies ei halua olla vastuunkantaja tai tehdä suhteessa mitään ilman tappelua, koska sehän on miehen mielestä miehekästä, että nainen raataa kuin koira ja mies istuu sohvalla ja syö. Kuka haluaa tällaisen miehen, joka ei kykene osoittamaan tunteita jos niitä edes on? Onko niitä? Kykeneekö mies tuntemaan muuta kuin kullinsa kautta? Kertokaa.

Miehet antavat naisvihaajien mellastaa täällä, ikinä eivät sano poikkipuolista sanaa, mitä se kertoo mieskulttuurista ja siitä, mitä miehet oikeasti ajattelevat? Näitä tässä on joutunut miettimään kun näitä palstoja on lueskellut.

Äänestä
  • tuntuu nuo "panomiehet" kelpaavan kuitenkin paremmin. Omasta mielestä panomies ei ole mikään "tosimies", ei paneminen paljoa vaadi sen pystyy tekemään kuka vain. Se että pystyy osoittamaan tunteensa ilman takaajatusia tai pelkoa siitä kuinka muut suhtautuvat vaatii jo paljon enemmän.

    Äänestä

  • M_vm67 kirjoitti:

    tuntuu nuo "panomiehet" kelpaavan kuitenkin paremmin. Omasta mielestä panomies ei ole mikään "tosimies", ei paneminen paljoa vaadi sen pystyy tekemään kuka vain. Se että pystyy osoittamaan tunteensa ilman takaajatusia tai pelkoa siitä kuinka muut suhtautuvat vaatii jo paljon enemmän.

    Panomies vaan panee, ei se ole edes seksiä vaan nainen on miehelle pumpattava barbara, jonka mies haluaa koska helpommin sitä aitoon laukeaa. Panemaan pysty kuka vaan.

    "Se että pystyy osoittamaan tunteensa ilman taka-ajatusia tai pelkoa siitä kuinka muut suhtautuvat vaatii jo paljon enemmän. " Tämä on fiksusti sanottu. Mutta miksi sellaista miestä eivät miehet ihannoi?

    Naisena sitä voi mennä aluksi harhaan, mutta jokainen, joka on kohdannut panomiehen tajuaa eron. Ongelmahan on siinä, että "tavallista" miestä ei tahdo kohdata missään, jolleivät he ole, niin ainakin miehet ihannoivat ja retostelevat panomiehisyydellään. Eipä huvita edes tutustua kun ihannoi tuollaista.

    Äänestä

  • hhggff kirjoitti:

    Panomies vaan panee, ei se ole edes seksiä vaan nainen on miehelle pumpattava barbara, jonka mies haluaa koska helpommin sitä aitoon laukeaa. Panemaan pysty kuka vaan.

    "Se että pystyy osoittamaan tunteensa ilman taka-ajatusia tai pelkoa siitä kuinka muut suhtautuvat vaatii jo paljon enemmän. " Tämä on fiksusti sanottu. Mutta miksi sellaista miestä eivät miehet ihannoi?

    Naisena sitä voi mennä aluksi harhaan, mutta jokainen, joka on kohdannut panomiehen tajuaa eron. Ongelmahan on siinä, että "tavallista" miestä ei tahdo kohdata missään, jolleivät he ole, niin ainakin miehet ihannoivat ja retostelevat panomiehisyydellään. Eipä huvita edes tutustua kun ihannoi tuollaista.

    ja siitä varmasti johtuu tietynlainen kateus panomiestä kohtaan. Se että panomies saa naisia kertoo siitä, että panomiehessä on jotakin sellaista joka vetoaa naisiin enemmän kuin perusmies. Onko vika siis miehissä vai naisissa? Jokainen mies haluaisi osata iskeä naisia yhtä hyvin (tarkoitan itsevarmuutta ja onnistumistodennäköisyyttä, en määrää), koska jos naisten iskeminen sujuisi kuin panomieheltä, hänenkin olisi helppoa saada juuri se nainen jota hän ei nyt pysty saamaan.

    Äänestä

  • "Miehet antavat naisvihaajien mellastaa täällä, ikinä eivät sano poikkipuolista sanaa, mitä se kertoo mieskulttuurista ja siitä, mitä miehet oikeasti ajattelevat?"

    Se kertoo juuri sen, mitä suurin osa miehistä oikeasti ajattelee. Miehet ovat niin mielin kielin naisten silmissä mutta sisällä velloo naisviha. EI se ole mitään uutta. Moni mies on sitä mieltä ettei naisesta ole yhtään mihinkään. On jotkut sanoneetkin ihan ääneen, etteivät ikinä olisi naisten kanssa missään tekemisissä elleivät tarvitsisi seksiä.
    Siitä miehet eivät pidä, että naiset alkavat oikeasti oppia ja uskoa mitä suurin osa miehistä on mieltä naisista. Naisen kun tulisi hyväksyä mies kuin mies, kunhan vain olisi itsellä sellainen, jokaisella naisella kuuluu olla mies(vanhoillisen ajatuksen mukaan, joka onneksi on muuttumassa). Naissinkkujen määrä sen kun nousee ja useimmat yksinelävät naiset ovat silminnähden onnellisia ilman miestä. Parempi yksin kuin huonossa suhteessa. Ennen naiset eivät voineet valita yksinoloa, onneksi nykynaisella on se mahdollisuus (se kismittää joitakin miehiä, koska se on heidän seksielämästään pois. Silti miehet lutkittelevat niitä naisia silmittömästi, joilta irtoaa helpolla. Lutkittelevat ne kyllä niitäkin, joilla ei ole ollut yhtä ainutta seksikokemusta joten, aivan sama..).

    Äänestä

  • oli juurikin tuo, että olen mieluummin yksin kuin jonkun tunteettoman puupökkelön kanssa!

    Äänestä

  • ............ kirjoitti:

    oli juurikin tuo, että olen mieluummin yksin kuin jonkun tunteettoman puupökkelön kanssa!

    ymmärtävät, mutta erimielisyyttä lienee arvioissa, jotka koskevat puupökkelöiden esiintymistiheyttä.

    Äänestä

tyhmiä. Miehet vielä tyhmempiä

Äänestä
  • tyhmä-sanaa kuin 5-vuotias, tarkoittaen sillä kai inhottavaa tms. Mitäs tyhmää esim. ap:n tekstissä miehet sitten tekivät? Vaikutti siltä, että miehet saivat mitä halusivat.

    Äänestä

  • Mutta nyt ei ollutkaan kyse mistään kilpailusta.

    Äänestä

  • juu.... kirjoitti:

    Mutta nyt ei ollutkaan kyse mistään kilpailusta.

    toteamus vaan

    Äänestä

Aika katkeria tuntuu olevan useimmat tuohon ketjuun vastaavista.

Äänestä
  • ...elämässään pettynyt nainen ole kirjoittanut aika monta niistä komppauskommenteista. Niin samanlainen tyyli niissä on.

    Äänestä

  • on jokaisen omalla vastuulla. Ei sitä voi ulkopuolinen murtaa millään ilosanomalla hyvistä miehistä/naisista.

    Itse olen ajatellut ottaa ohjenuorakseni, etten enää lainkaan kommentoi negatiivisiin viesteihin. Siitäkin huolimatta tai oikeastaan juuri siksi, että niihin on niin helppo vastata toisella negatiivisella kommentilla (kirjoittajaa vastaan). Loppujen lopuksi sitä kuitenkin täyttää oman päänsä ikävillä asioilla eikä touhusta saa itse mitään tyydytystä.

    Äänestä

  • yksi ja sama kirjoitti:

    ...elämässään pettynyt nainen ole kirjoittanut aika monta niistä komppauskommenteista. Niin samanlainen tyyli niissä on.

    on aika nuoria vastaajia suurin osa. En millään jaksa uskoa, että nelikymppinen esimerkiksi ajattelisi noin, meinaan vaan, että vaikka joku paska panomies pyörittelisikin, niin nelikymppisellä on jo suhteellisuudentajua, mutta jos se on kakskymppisen ensimmäinen rakkaus, niin kyllä se voi katkeroittaa joksikin aikaa.

    Äänestä

  • sinä naisiin.

    Äänestä

että naiset haluavat perheen ja parisuhteen ja kun hyviä miehiä ei ole, niin pakkohan se on tyytyä siihen mitä on saatavilla. Tai sitten voi elää onnellisena sinkkuna, nykyään onneksi saa lapsia ilman kokonaista miestäkin. Mun mielestä kaikkien naisten pitäisi kieltäytyä menemästä sänkyyn huonosti käyttäytyvien miesten kanssa, jospa miehet sitten oppisivat edes käyttäytymään.

Äänestä
  • "Mun mielestä kaikkien naisten pitäisi kieltäytyä menemästä sänkyyn huonosti käyttäytyvien miesten kanssa, jospa miehet sitten oppisivat edes käyttäytymään."

    Samaa mieltä. Harmi vain, että jotkut naiset ovat niin aivopestyjä miellyttämään ja tyydyttämään miesten mielihalut, ettei heillä ole minkäänlaista itsekunnioitusta tai itsetuntoa. He eivät edes ymmärrä Ei-sanan päälle.
    Eli Äideille (miksei myös isille) sanoisin, että kasvattakaa tyttärenne kunnioittamaan itseään eikä olemaan ovimattona! Äidin esimerkistä ja kehuista paljon kiinni tämä touhu. Minun äitini kasvatti minusta vahvan, ikinä en ole miehen edessä alistunut enkä tehnyt mitään mitä en ole halunnut. Minä pystyn olla yksinkin, en huoli toiseksi parasta.

    Äänestä

  • Nainen33vuotta kirjoitti:

    "Mun mielestä kaikkien naisten pitäisi kieltäytyä menemästä sänkyyn huonosti käyttäytyvien miesten kanssa, jospa miehet sitten oppisivat edes käyttäytymään."

    Samaa mieltä. Harmi vain, että jotkut naiset ovat niin aivopestyjä miellyttämään ja tyydyttämään miesten mielihalut, ettei heillä ole minkäänlaista itsekunnioitusta tai itsetuntoa. He eivät edes ymmärrä Ei-sanan päälle.
    Eli Äideille (miksei myös isille) sanoisin, että kasvattakaa tyttärenne kunnioittamaan itseään eikä olemaan ovimattona! Äidin esimerkistä ja kehuista paljon kiinni tämä touhu. Minun äitini kasvatti minusta vahvan, ikinä en ole miehen edessä alistunut enkä tehnyt mitään mitä en ole halunnut. Minä pystyn olla yksinkin, en huoli toiseksi parasta.

    ajatella samalla lailla kuin sinä? Olisi maailma edes hieman parempi paikka :)

    Äänestä

  • naiset voi kirjoitti:

    ajatella samalla lailla kuin sinä? Olisi maailma edes hieman parempi paikka :)

    Niin se menee. Naisvihaajan tyttärestä ei koskaan voi kasvaa tasapainoista, itseään kunnioittavaa ihmistä. Niin ovat isät tyttäriään vihanneet....

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Asia on nyt näin: kirjoitti:

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=3500000000000009&posting=22000000036623858


Kai olette tietoisia naisten tyhmyydestä? Yllämainittu ketju taas kerran todisti että naiselle kelpaa huonokin mies kunhan vain joku on :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu