Onko tosiaan niin etteivät yli 50-vuotiaat miehet enää halua sitoutua.
Monihan meistä on siihen mennessä kokenut kaikenlaista. Tuntuu että miehet haluavat vain sellaisia suhteita joissa voi tyydyttää tarpeensa ja piste.
Miehet elävät vielä exänsä varjossa, vaikka olisi ollut senkin jälkeen jo useita yrityksiä. Se ensimmäinen tuntuu vaan aina pyörivän mielessä.
Eikös elämässä pitäisi mennä eteenpäin ja elää tätähetkeä eikä menneisyyttä?
Monihan meistä on siihen mennessä kokenut kaikenlaista. Tuntuu että miehet haluavat vain sellaisia suhteita joissa voi tyydyttää tarpeensa ja piste.
Miehet elävät vielä exänsä varjossa, vaikka olisi ollut senkin jälkeen jo useita yrityksiä. Se ensimmäinen tuntuu vaan aina pyörivän mielessä.
Eikös elämässä pitäisi mennä eteenpäin ja elää tätähetkeä eikä menneisyyttä?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Niin, no vaikea sanoa kun olen vasta päälle 30-vuotias. Tuntuu että se menee taas niin päin, että naiset menevät ja etsivät sitä parempaa ja parempaa miestä, mikään ei tunnu riittävän.
Rento ja naista arvostava, huumorintajuinen mies ei kelpaa ennen kuin oma takapuoli alkaa roikkumaan, rypyt tulee silmään, kynä pysyy rinnan alla ja huomaa ettei sitä mikään missi enää olekaan.
Sitten leikataan hiukset lyhyiksi, unohdetaan ne macho adonikset joilta saattoi välillä saada mustan silmän (mutta olihan se silloin ihan kivaa elää villiä, kaunista ja rohkeaa elämää).
Miksi mies enää 50:senä ottaisi vakavasti sitoutumista. Sillä naisella se perse roikkuu, tissitkin navan seudulla ja hiuksetkin kynitty miesmäisiksi. Naiset ei muista alle 30-vuotiaana, että miehet sen kun tulee charmantiksi iän myötä - kun taas nainen sen kun rupsahtaa. Muistakaa nuoremmatkin naiset että vanhuus ei tule yksin, ja kunnon miestä on silloin inasen vaikeampi saada...
No olipas pojalla kovat luulot itsestään ja miehistä.
Olen tavannut montakin yli 50-vuotiasta miestä jotka ovat kaukana charmikkaasta miehestä.
Vatsa roikkuu(kaljamaha) vaatteet roikkuu päällä kun roppa on jäänyt hoitamatta tukka on rasvanen, huolettomasti roikkuva. YÄK. Katja ja tupakka tuoksuu kilometrin päähän. Öristää naisista jotka eivät ymmärrä. Niin ja kyylä se nahkakin roikkuu jo yli 50-vuotiaalla miehellä samalla lailla kuin naisella. VOI POIKA KUN ET TIEDÄ MIHIN OLET MENOSSA!!!
Tais osua omaan nilkkaan. Juuri näin, miehet sitä miehet tätä. Miehissä vika kun ei halua sitoutua...
Eipä osunut omaan nilkkaan. Katso poika peiliin ja mitä teet 70 ukonköriläänä yksiksesi.
Mikähän se tuotti tuollaisen ajatuksen? Miehet ovat valmiita sitoutumaan mistään maagisesta vuosiluvusta riippumatta. Löytyy myös niitä jotka eivät koko elämänsä aikana ole halunneet sitoutua.
Varovaisuutta toki tulee lisää vuosien varrella ja kovin päällekäyvä nainen pidetään mielellään käsivarren mitan päässä jo turvallisuussyistä.
Toveruudella ja ystävyydellä mennään aikuissuhteeseen, eikä sellaisia yli yön retkahtamisia enää juurikaan tapahdu.